Prawnicza patologia: Adwokat zatrzymany przez CBA. Za 30 tys. zł łapówki dla sędziego obiecywał załatwienie korzystnego wyroku. Ile takich układów funkcjonuje w skali kraju?

1
9277

Adwokat z Ostródy obiecał swojemu klientowi załatwienie korzystnego wyroku, gdyż ma “chody” u sędziego Sądu Okręgowego w Elblągu. Przychylność sędziego miała kosztować 30 tys. zł przekazanych w kopercie.

Nim jednak skorumpowany adwokat zdążył załatwić korzystny wyrok, został zatrzymany przez CBA. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia. Powstaje pytanie – ile jeszcze takich patologicznych układów wśród “zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi” funkcjonuje w skali kraju?

Śledczy ustalili, że 66-letni adwokat przekonywał swojego klienta, iż za 30 tys. zł jest w stanie załatwić korzystne rozstrzygnięcie w jego sprawie cywilnej. Wspomniane pieniądze miały być przeznaczone dla sędziego i ławników sądu. Niestety (dla adwokata), na drodze do załatwienia korzystnego deal’u stanęli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Skorumpowany prawnik został aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia. Co ciekawe – wydając postanowienie o tymczasowym aresztowaniu sąd zastrzegł, iż adwokat zostanie zwolniony po wpłaceniu 100 tys. zł kaucji.

Powstaje pytanie – ile jeszcze w skali kraju funkcjonuje takich patologicznych układów? Ilu prawników, adwokatów czy sędziów bierze udział we wspólnym ustawianiu wyroków za kasę z łapówek? Czy rzeczywiście środowiska prawnicze to “zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi”, jak jeszcze nie dawno sugerowała sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego Irena Kamińska? Za: niewygodne.info.pl

ZOBACZ:

Na 3 dni przed wyborami Borys Budka podniósł minimalne stawki wynagrodzeń adwokatom i radcom aż o 100%! Czy tak się dba o przychylność prawniczego środowiska?

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

 1. Sędziowie anty-rodzinni w Polsce czyli „oświecona kasta”

  Kiedy w Opolu dano czyjeś dziecko pedofilowi na gwałcenie, milczałem;
  Czy to była moja córka?
  Kiedy w Łodzi konkubent pobił czyjeś dziecko na śmierć, milczałem;
  A co mnie to obchodzi?
  Kiedy do drzwi biura Rzecznika Praw Obywatelskich przykuł się chłopczyk, milczałem;
  Po co się przykuwał?
  Kiedy w RODKu gnojono kolejnego ojca i jego dziecko, milczałem;
  Czy to nie jest taki nowy świecki zwyczaj?
  Kiedy kurator w Nysie łamał prawo, milczałem;
  Po co jest to prawo?
  Kiedy komornik sądu w Skierniewicach egzekwował płacone w terminie alimenty, milczałem;
  Czy to własne tak ma działać przemysł rozwodowy?

  Kiedy sędziowie rodzinni czyli ludzkie śmiecie gnoili moje dziecko …. nie było komu powiedzieć NIE

  /F4J Polska/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here