Prawo UE. Duńczycy nie mogą sami decydować kogo przyjmą do swojego kraju!

0
4481

Europejski Trybunał Sprawiedliwości rozpatrzył skargę tureckiej rodziny, która postanowiła zaskarżyć prawo imigracyjne obowiązujące na terenie Danii. Trybunał uznał, że ograniczenie w łączeniu rodzin jest niezgodne z przepisami Unii Europejskiej.

Orzeczenie dotyczy sprawy z 2006 r. Duńscy urzędnicy odmówili wówczas wjazdu do kraju 13-letniemu Turkowi, który chciał dołączyć do ojca pracującego w tym skandynawskim kraju od 1997 r. Powodem odmowy wjazdu miał być fakt, iż młody Turek nie rokował dobrze w kwestii asymilacji ze społeczeństwem, choć od trzech lat w Danii przebywał jego starszy brat. Turecka rodzina postanowiła więc zaskarżyć tą decyzję przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości, który wydał ostateczny werdykt w tej sprawie.

Trybunał uznał, że decyzja duńskich władz była niezgodna z przepisami Unii Europejskiej, a dokładnie umową stowarzyszeniową pomiędzy UE i Turcją. Tym samym Duńczycy nie mogą samodzielnie decydować o zakazie łączenia rodzin imigrantów pracujących w Skandynawii.

Za: autonom.pl na podstawie: politiken.dk, thelocal.dk.

Mój komentarz: wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości jest kolejnym przykładem na to, że europejskie państwa utraciły swoją suwerenność na rzecz Związku Socjalistycznych Republik Europejskich, zwanych jeszcze Unią Europejską. Kwestia przyjmowania islamistów, mogących stanowić zagrożenie, to kwestia, która powinna na zawsze pozostać w gestii władz państw europejskich. Nie możemy pozwolić na instytucjonalne przydzielanie nam imigrantów a to się już szykuje: Unia Europejska pokazuje swoje totalitarne oblicze – Bruksela będzie udzielała azylu w Polsce

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here