duda odmawia uchodzcow
w , ,

Prezydent Duda odmawia Niemcom przyjmowania imigrantów

Andrzej Duda co krok udowadnia, że będzie świetnym prezydentem. Kiedy rząd Ewy Kopacz trzęsie kuprem po każdym słowie Angeli Merkel, kiedy Donald Tusk boi się powiedzieć słowo wbrew pani kanclerz, polski prezydent staje na wysokości zadania! W dzisiejszym wywiadzie dla niemieckiego Bilda Prezydent Duda dyplomatycznie odmawia przyjmowania przez Polskę uchodźców. Mówi, że Polacy nie zapomnieli Niemcom pomocy jaką otrzymali jako uchodźcy w latach 80… (a ja osobiście nie zapomniałem, że to przez Niemców, którzy wymordowali kilka milionów Polaków i zrównali z ziemią polskie miasta, w ogóle potrzebowaliśmy pomocy). Ale dziś należy zlikwidować przyczyny masowej imigracji do Unii Europejskiej i to bezpośrednio krajach, z których przyjeżdżają imigranci.

Według Prezydenta, Polska zachowuje solidarność europejską z innymi krajami przez to, że przyjmuje i będzie przyjmować uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Na dzień dzisiejszy jest to prawie milion osób… i to są nasze, polskie problemy a nie postkolonialne problemy Francji czy Wielkiej Brytanii.
Jednocześnie w polityce krajowej, prezydent ocenia, że emigracja młodych Polaków jest jednym z największych dramatów polskiego społeczeństwa, dlatego trzeba stworzyć im warunki do powrotu. – To dramat (…) Bardzo istotnym zadaniem, które stoi przed polityką polską jest to, aby stworzyć warunki, które pozwolą emigrantom wrócić do domu – powiedział Duda. I tutaj w pełni zgadzam się z prezydentem! Zamiast przyjmować obcych, islamskich uchodźców – zabiegajmy o powrót naszej wykształconej elity, która wyjechała właśnie do Niemiec, Anglii czy do Francji a jednocześnie walczmy o powrót Polaków z Kazachstanu i dalekiej Syberii… Oni powinni mieć pierwszeństwo!

Stanowisko Prezydenta zaprezentowane w Bildzie zostało natychmiast zacytowane przez Frankfurter Alllgemeine Zeitung pod tytułem: „Polski Prezydent odmawia przyjęcia następnych uchodźców”

Wywiad na stronie BILD:
http://www.bild.de/politik/ausland/andrzej-duda/interview-warum-polen-kaum-fluechtlinge-aufnehmen-will-42340036.bild.html

A tutaj kilka zdań, które warto posłuchać. Nagrałem fragment książki ś.p. Oriany Fallaci na temat politycznej poprawności względem islamu… trafia w samo sedno…

https://www.youtube.com/watch?v=GK78jb_5yi8


103 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
Uchodźcy na Węgierzech

Viktor Orbán: „Musimy zamknąć granice!”

O politycznej poprawności względem Islamu