Proces gwałciciela z Rimini ruszy „za mniej niż pół roku”… Chyba nie tylko nasza sądownictwo jest CHORE!

0
4534

Proces Kongijczyka Guerlina Butungu, gwałciciela z Rimini, rozpocznie się „za mniej niż pół roku” – podała agencja Ansa. Taki termin oznacza, że prokuratura wystąpiła o pilne otwarcie procesu.

Na szybką ścieżką sądową nie trafi sprawa pozostałych, trzech nieletnich sprawców napadu na polskich turystów w Rimini. Dwaj Marokańczycy i Nigeryjczyk w wieku 15-17 lat odpowiedzą za gwałt i ciężkie pobicie. O ich losie zdecyduje sąd dla nieletnich w Bolonii.

Według doniesień mediów, prokuratura w Rimini wystąpi o natychmiastowe osądzenie pełnoletniego sprawcy napaści, imigranta z Konga, który posiada prawo pobytu „z powodów humanitarnych”. Śledczy ocenili, że zebrane dowody są wystarczające, bo został rozpoznany przez ofiary napaści. Sprawca także przyznał, że należał do bandy. Obciążają go też zeznania trzech nieletnich sprawców.

Rimini: kolejny imigrant próbował zgwałcić turystkę. Włoski polityk proponuje chemiczną kastrację

Decyzja prokuratury może oznaczać szybkie rozpoczęcie procesu – w ciągu maksymalnie 6 miesięcy od aresztowania. Jednak wniosek o szybkie rozpoczęcie procesu musi pozytywnie rozpatrzeć sędzia.

Źródło: niezalezna.pl, pch24.pl

Rimini: policja ukrywała informacje o przestępstwach imigrantów. Tak jest w całej Europie Zachodniej!

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here