Rosyjskie wojsko zniszczyło polski cmentarz i pozostałości kościoła! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Rosyjskie wojsko zniszczyło polski cmentarz i pozostałości kościoła!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Stacjonujące w Abchazji, separatystycznej części Gruzji wojska rosyjskie zniszczyły pozostałości polskiego kościoła oraz cmentarz. Buldożer rozwlekał gruzy i ludzkie szczątki. Na miejscu świątyni i nekropolii powstać ma poligon.

Do profanacji doszło we wsi Cebełda, gdzie w XIX stuleciu żyli Polacy. Z tego właśnie okresu pochodziły wpisane do rejestru zabytków kościół oraz miejsce pochówku. Teren, na którym się znajdowały, sześć lat temu przekazany został ministerstwu obrony Abchazji.

Jak poinformowało Echo Kaukazu (publikująca w języku rosyjskim sekcja Radia Wolna Europa), a także gruziński portal Civil.ge, 3 stycznia buldożer zrównał z ziemią fundamenty świątyni, ogrodzenie, a także położone obok groby. Pozostałości budowli „zostały rozrzucone w odległości ponad 100 metrów” – donoszą media. To samo stało się ze szczątkami ludzi pochowanych w pobliżu kościoła.

[ZOBACZ: Ukraina: wysadzono pomnik poświęcony Polakom zamordowanym w czasie Rzezi Wołyńskiej – jak mnie Ukrainiec i Rosjanin niczym się nie różnią. Barbarzyńcy.]

Profanacja wzbudziła protesty mieszkańców wsi, którzy doprowadzili do przerwania robót. W oficjalnym oświadczeniu barbarzyński akt potępiły Ministerstwo Spraw Zagranicznych Gruzji oraz prezydent tego kraju Giorgi Margwelaszwili. Wyraził on „ogromne zaniepokojenie zniszczeniem obiektu dziedzictwa kultury przez siły okupacyjne Federacji Rosyjskiej”. „To rozmyślny akt wandalizmu, który stanowi pogwałcenie norm prawa międzynarodowego i ustaleń Konwencji Haskiej z 1954 roku” – napisał. Margelaszwili zwrócił się do społeczności międzynarodowej, w tym do UNESCO o adekwatną reakcję „w obliczu nielegalnych działań przeprowadzonych przez Federację Rosyjską na terytorium Gruzji”.

Za: pch24.pl, źródło: tvn24.pl / ekhokavkaza.com, civil.ge

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,885ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy