Sąd Najwyższy w obronie kasty prawniczej walczy z Polskim Narodem!

1
15447

Działalność Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego w Ministerstwie Sprawiedliwości od samego początku nie podoba się środowisku prawniczemu, a jeśli coś nie podoba się najbardziej (w moim przekonaniu) zdegenerowanemu środowisku w Polsce – to właśnie dla Polski i Polaków jest dobre. Ile razy w ciągu ostatnich 27 lat byliśmy świadkami zbrodniczej działalności sędziów, prokuratorów, komorników, urzędników skarbowych czy adwokatów? Działalności, która niszczyła ludziom życia, niszczyła ich przedsiębiorstwa, niszczyła dorobek ich życia. Najczęściej takie informacje pojawiają się w mediach, ludzie się bulwersują i sprawa zostaje zapomniana – a państwowy urzędnik, odpowiedzialny za takie haniebne działanie, nie ponosi żadnych konsekwencji prawnych a nawet zawodowych. Wiadomo, rączka – rączkę myje.

Sam mam w rodzinie prawników, emerytowanych sędziów – którzy na samo wspomnienie o Ziobrze dostają spazmów ze złości. No bo jak to, młody “pisowiec-faszysta” śmie wprowadzać swoje zmiany w skostniałym systemie? Ludzie, którzy myśleli, że są ponad wszelkim prawem i nie można komentować ich decyzji – nagle mogą być pociągnięci do odpowiedzialności za swoje błędy-przestępstwa. To ich boli i na każdym kroku będą atakować rząd Beaty Szydło, a przede wszystkim obecnego ministra sprawiedliwości.

30 stycznia Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf uczestniczyła w Zebraniach Przedstawicieli Zebrań Sędziów Sądów Apelacyjnych oraz Zgromadzeń Ogólnych Sędziów Okręgów. Stwierdziła, że W Polsce skończyła się epoka, kiedy mogliśmy polegać na zadeklarowanej w art. 2 Konstytucji zasadzie demokratycznego państwa prawnego. O prawo, o sposób jego interpretacji, o jego przestrzeganie, o każdy cal sprawiedliwości należy teraz walczyć i obowiązek ten – co tu dużo mówić – spoczywa na sędziach. Powstaje oczywiście pytanie, jak to robić?” 

Innymi słowy, kobieta ta stwierdziła, że demokratyczna, suwerenna decyzja narodu polskiego, aby powierzyć władze w ręce Prawa i Sprawiedliwości to złamanie demokratycznego państwa prawnego. Uzurpuje sobie prawo do oceniania decyzji całego narodu i jawnie wzywa sędziów do “walki”. Jako naród nie możemy pozwolić aby sędziowie, którzy nie zostali wybrali z naszej woli, decydowali o naszym losie i pouczali władzę ustawodawczą jak ma sprawować swoje rządy – w przeciwnym wypadku, wszelkie reformy zostaną zatrzymane i na kolejne lata pozostaniemy w postkomunistycznym bagnie, w którym sprawiedliwość będą wymierzać dzieci PZPR-owców.

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here