Sąd po raz 17 (!) odesłał jej sprawę do ponownego rozpatrzenia. Ona nie wytrzymała i popełniła samobójstwo

1
7848

Ostatnio głośno było o samobójstwie Piotra S., który nie mógł już dłużej żyć w państwie rządzonym przez PiS. W tym kontekście warto przypomnieć o sprawie Krystyny Chojnackiej, właścicielki firmy kosmetycznej z Kartuz, która przez blisko 20 lat walczyła z aparatem sądowo-administracyjnym o zwrot pieniędzy niesłusznie zabranych jej przez fiskusa. W ciągu tych 20 lat wyczerpującej walki straciła dosłownie wszystko. Kiedy w 2014 roku sąd po raz 17 skierował jej sprawę do ponownego rozpatrzenia, ta nie wytrzymała i popełniła samobójstwo.

ZOBACZ:

Nietykalna “KASTA” znowu pokazała swoje oblicze. Prolifer skazany na 1,5 roku więzienia za podejście do Komorowskiego!

Tragedia pani Krystyny Chojnackiej to wypadkowa co najmniej dwóch patologii – pierwszą z nich jest niejasności polskiego prawa podatkowego. Co można, a co nie? Kiedy zastosować ulgę, a kiedy zapłacić więcej? Co z kosztami uzyskania przychodu, akcyzami i terminowym rozliczaniem VAT? Interpretowanie skomplikowanych nakazów podatkowych to zmora dla większości polskich przedsiębiorców. Druga sprawa to wieloletnia przewlekłość postępowań administracyjno-sądowych, które nawet cierpliwego człowieka mogą doprowadzić do szewskiej pasji.

Pani Krystyna Chojnacka wraz ze swoim mężem prowadziła w Kartuzach firmę zajmującą się handlem kosmetykami. W 1996 roku urzędnicy skarbowi nakazali jej zapłacić blisko 3 miliony złotych niesłusznie – jak się później okazało – naliczonej akcyzy. Mimo korzystnego rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego (który stwierdził, że rozporządzenie ministra finansów z 1996 r., na podstawie którego urząd skarbowy naliczył 3 miliony zł akcyzy, było niekonstytucyjne), pani Chojnacka nie mogła odzyskać zabranych jej pieniędzy.

W ciągu 18 lat walki z urzędnikami i sędziami zmuszona była ogłosić upadłość swojej firmy oraz zwolnić 30 osób. Aby pokryć długi sprzedała po zaniżonej cenie swój własny dom. Gdy na wiosnę 2014 roku sąd administracyjny w Gdańsku po raz 17 (podkreślam – siedemnasty!) odesłał jej sprawę do ponownego rozpatrzenia, ta nie wytrzymała i popełniła samobójstwo.

Jeśli Piotr S. jest ofiarą “reżimu” PiS, to czyją ofiarą jest pani Chojnacka? Aparatu administracyjno-skarbowego, sądów a może szeroko rozumianego państwa fiskalnego? Oczywiście oba samobójstwa to straszliwa tragedia dla rodziny i najbliższych, jeśli miałbym jednak oceniać, które z nich zasługuje na miano symbolu nierównej walki z opresyjnym państwem, to zdecydowanie bardziej nadaje się do tego sprawa pani Chojnackiej, a nie rozdmuchane politycznie samopodpalenie Piotra S.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

 1. W POLSCE tzw “WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI ” ZE SPRAWIEDLIWOŚCIĄ W OGÓLNEJ OCENIE SPOŁECZEŃSTWA NIE MA NIC WSPÓLNEGO.
  SITWA W TOGACH I MUNDURACH TAK OKOPAŁA SIĘ W SWOICH PRZYWILEJACH,ŻE ZACZĘŁĄ TRAKTOWAĆ POLSKĘ JAK SWÓJ WŁASNY FOLWARK.A NARÓD JAK WASALI
  A TO JEST ODWROTNIE TO NARÓD JEST ICH PRACODAWCĄ.
  NIE MOGĄ SIĘ POGODZIĆ Z TYM,
  ŻE SKOŃCZYŁO SIĘ ICH SOBIEPAŃSTWO!!!!
  WARTO ZATEM WPROWADZIĆ DO KONSTYTUCJI RP NOWE POJĘCIE

  “ZBRODNIA
  PRAWNA
  EKONOMICZNA,
  URZĘDNICZA,
  I MEDYCZNA
  NA NARODZIE POLSKIM PO 1939 ROKU”

  ŚCIGANA BEZ PRZEDAWNIEŃ I OCHRONY JAKIMIKOLWIEK PRZYWILEJA MI,IMMUNITETAMI ITP.

  W TYM CELU NALEŻY PRZEPROWADZIĆ PEŁEN RESET PRAWA I ZLIKWIDOWAĆ KOLESIOWSKO- LOBBYSTYCZNE USTAWY I ROZPORZĄDZENIA NIE MAJĄCE NIC WSPÓLNEGO Z KONSTYTUCJĄ.
  WSZYSTKIE WYROKI SĄDOWE POWINNY BYĆ ZWERYFIKOWANE POD KĄTEM NIEDOPEŁNIENIA PRZEZ SĘDZIÓW OBOWIĄZKU SZCZEGÓLNEJ STARANNOŚCI W ROZPATRYWANIU,
  ALE I TEŻ NIEDOPEŁNIANIA OBOWIĄZKÓW RZETELNEGO WYKONYWANIA ZAWODU POLEGAJĄCEGO NA NIERZETELNYM PROWADZENIU POSTĘPOWAŃ,
  PONADTO TAKIM SAMYMI DZIAŁANIAMI POWINNI BYĆ OBJĘCI POLICJANCII PROKURATORZY
  PROWADZĄCY POSZCZEGÓLNE POSTĘPOWANIA.
  ODDZIELNYM POSTĘPOWANIEM POWINNI BYĆ OBJĘCI ADWOKACI I URZĘDNICY W TYM ZA MATACTWA ZWANE “WYBIEGAMI PRAWNYMI”

  KOLEJNĄ GRUPĄ POWINNI BYĆ OBJĘCI WSZYSCY PARLAMENTARZYŚCI SENATOROWIE, MINISTROWIE KTÓRZY DOPUŚCILI DO UCHWALANIA USTAW I INNYCH AKTÓW PRAWNYCH NA PODSTAWIE KTÓRYCH NAWET JEDNOSTKOWO KTOŚ ZOSTAŁ SKRZYWDZONY.
  WSZYSCY W/W W TEN SPOSÓB ZOSTALI BY ZWERYFIKOWANI POD WZGLĘDEM RZETELNOŚCI.
  POWINNI ONI TEŻ Z URZĘDU ZOSTAĆ ZMUSZENI DO NAPRAWIENIA SZKÓD I WYPŁATY REALNYCH DCO DO WYSOKOŚCI ODSZKODOWAŃ I ZADOŚĆUCZYNIEŃ DLA TYCH KTÓRYCH SKRZYWDZILI I DLA ICH BLISKICH.
  TAKIE ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA DLA POSZKODOWANYCH I ICH BLISKICH
  Z URZĘDU W REALNEJ WYSOKOŚCI POWINIEN WYPŁACAĆ SKARB PAŃSTWA A DŁUŻNIKAMI SKARBU PAŃSTWA BYLI BY SPRAWCY.
  ODDZIELNNIE POWINNI BYĆ KARANI CI WSZYSCY KTÓRZY NIEDOPEŁNILI OBOWIĄZKÓW ,ZANIEDBALI SZCZEGÓLNEJ STARANNOŚCI ITP. JEŚLI OSOBA POSZKODOWANA PRZEZ NICH STRACIŁA, LUB ODEBRAŁA SOBIE ŻYCIE NA SKUTEK ICH DZIAŁAŃ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here