Sędzia z Poznania zatwierdzała fałszywe testamenty, dzięki czemu jej mąż “odziedziczył” kamienicę. Jak to leciało? Sól tej ziemi? Nadzwyczajna kasta ludzi?!

1
104624

Ta sprawa pokazuje jak bardzo wymiar sprawiedliwości, który ukonstytuował się w III RP, potrafi być pobłażliwy dla własnych funkcjonariuszy. Pewna sędzia z Poznania uznała sfałszowany testament, o którym wiedziała że jest podrobiony. Beneficjentem tego przekrętu był jej mąż – radca prawny, który “odziedziczył” w ten sposób kamienice w centrum Poznania. Konsekwencje? Sędzia została skazana za… przestępstwo NIEUMYŚLNE, co później pozwoliło jej dalej pracować w zawodzie sędziego! Oto “sól tej ziemi”…

Przekręt niemal się udał. Sfałszowany testament podrzucono do akt w toku postępowania spadkowego. Sędzia prowadząca to postępowanie, mimo iż wiedziała, że wspomniany dokument został podrobiony, klepnęła nielegalne nabycie spadku. W ten sposób jej mąż (!) stał się właścicielem drogiej kamienicy w centrum Poznania.

Dzięki dociekliwości lokatorów kamienicy sprawa wyszła jednak na jaw. Mąż sędzi poszedł siedzieć na 4 lata do więzienia, a sama pani sędzia została skazana na 1 rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata za przestępstwo z art. 231 par. 3 kodeksu karnego, polegające na trzykrotnym nieumyślnym (uwaga: NIEUMYŚLNYM!) niedopełnieniu obowiązków sędziego poprzez poświadczenie nieprawdy w postanowieniach o stwierdzenie nabycia spadku, wiedząc, ze przedstawione w tych sprawach testamenty zostały sfałszowane.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ INNE INFORMACJE O “NIETYKALNEJ” KAŚCIE:

W sprawie uderza jedna rzecz – jak to jest możliwe, że mając świadomość istnienia sfałszowanego testamentu, orzekając nieprawdę w postanowieniu o nabyciu spadku (czym działa na korzyść swojego męża), sędzia ta została skazana za przestępstwo popełnione NIEUMYŚLNIE? Jak ta NIEUMYŚLNOŚĆ się objawiła? Pomrocznością? Zanikiem świadomości?

Zaiste, ta “nadzwyczajna kasta” potrafi być niezwykle pobłażliwa dla swoich występków. Istna “sól tej ziemi”…

Artykuł za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here