Sędziowie, którzy skazywali bohaterów, jeszcze orzekają w polskich sądach!

0
1200

– Do niedawna w przestrzeni publicznej funkcjonowało kilkanaście nazwisk sędziów, którzy w czasie próby nie stanęli na wysokości zadania. W stanie wojennym orzekali, wydawali wyroki, występowali przeciwko bohaterom walczącym o wolną, demokratyczną Polskę – powiedziała w piątek w programie „Kwadrans polityczny” w TVP1 rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Kilka dni temu w wydanym oświadczeniu rzecznik prasowy Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski stwierdził, iż „nieprawdą jest, że w Sądzie Najwyższym orzekają poufni informatorzy (agenci) komunistycznego aparatu bezpieczeństwa”.

Rzecznik prasowy Sądu Najwyższego zaznaczył, że w SN wprawdzie zasiadają sędziowie orzekający w czasie stanu wojennego, ale nieprawdą jest, że wydawali wówczas politycznie umotywowane wyroki.

Dodał, że nieprawdą jest, że Sąd Najwyższy nie przeszedł żadnej formy weryfikacji po 1989 r. Przypomniał, że w 1990 r. weryfikowani byli ówcześni sędziowie. Weryfikacji nie przejść miało 80 proc. sędziów.

– Ta wypowiedź jest absolutnie chybiona. Dzięki doniesieniom mediów wiemy o tym, że faktycznie kilku sędziów, którzy wtedy skazywali bohaterów, dzisiaj jeszcze orzeka – powiedziała rzeczniczka rządu.

– To postępowanie powinni ocenić obywatele, ci, którzy z wymiarem sprawiedliwości mieli do czynienia. Obywatele oczekują, aby wymiar sprawiedliwości w państwie polskim działał sprawnie i wydawał sprawiedliwie wyroki – dodała Kopcińska.

Za: tvpparlament.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here