Skandal! Niemiecka policja zatrzymuje polskich kierowców w okolicach Szczecina i Świnoujścia!

5
7029

Jak informuje portal radioszczecin.pl na terenie Polski niemieccy policjanci zatrzymują kierowców do kontroli. W okolicach Szczecina i Świnoujścia pojawiły się wspólne patrole niemieckiej i polskiej policji.

Robert Barański z Zespołu ds. Międzynarodowej Współpracy zachodniopomorskiej policji stwierdził, że “Taki wspólny patrol powinien być czymś bardzo pozytywnym. Jeśli zostaniemy skontrolowani będąc np. na terenie Niemiec, będzie tam polski funkcjonariusz, który z nami porozmawia i w przypadku ewentualnych problemów pomoże wyjaśnić o co chodzi.”

Uważam, że działalność obcych służb mundurowych na terenie mojego kraju to nic pozytywnego, szczególnie w przypadku Niemców budzi to najgorsze skojarzenia. Żyjąc w Polsce, kraju suwerennym nie chcę być kontrolowany przez jakiekolwiek obce służby. Jest to dokładnie tak samo bulwersujące jako funkcjonowanie agentów Mossadu, którzy przyjeżdżają do Polski wraz wycieczkami do Auschwitz-Birkenau, w celu rzekomej konieczności ochrony izraelskich dzieci.

Na terenie Polski, jedyne służby jakie powinny ochraniać polskich obywateli to polskie służby, z polskim orzełkiem na piersi. Tzw. ustawa 10-66 (Ustawa z dnia 7 lutego 2014 r. o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej) powinna zostać jak najszybciej zawieszona.

10 stycznia 2014 r. Sejm VII kadencji przegłosował ustawę o “bratniej pomocy”. Zakładała ona, że funkcjonariusze obcych państw mogą brać udział w operacjach na terenie Polski. Normowała ona podstawy prawne mające umożliwić interweniowanie na terytorium Polski „w razie” „zagrożenia bezpieczeństwa publicznego” lub „porządku publicznego”.

Za głosowało wtedy 268 posłów z PO, PSL, SLD i Twojego Ruchu. Przeciwni takiemu działaniu było 140 polityków PiS i SP.

Umożliwiła ona samodzielne działanie na terenie Polski niemieckiej policji i służb specjalnych włącznie z tzw. funkcjonariuszami „pod przykryciem”.

Komentarze:

komentarzy

5 COMMENTS

  1. Panie Darku, ja również jestem ze Szczecina i tak jak ja – również i Pan zdaje sobie sprawę, że to nie niemiecka policja kogokolwiek zatrzymuje, tylko robią to patrole mieszane powołane na szczeblu naszej szczecińskiej komendy i komendy powiatu Uckermark. Polega to na tym, że w Polsce dowódcą patrolu jest Polski policjant, po przekroczeniu granicy w mieszanym patrolu na terenie Niemiec- niemiecki policjant. Równie dobrze Pan wie, że w powiecie Uckermark mieszka bardzo dużo naszych rodaków. którzy tam mieszkają i pracują w Szczecinie, stąd chętnie witają polskiego policjanta na terenie Niemiec. Podobnie niemieccy turyści czują się lepiej, kiedy widzą niemieckiego policjanta obok B1 na Mierzynie- bo tam często patrol stoi a 20% zakupowiczów w Castoramie i B1 to Niemcy, Stąd nie rozumiem, co to za niemiecka policja zatrzymuje kierowców- są to patrole mieszane- analogiczne po stronie niemieckiej. Umożliwia to również bezproblemowe przejazdy w pościgu przez granicę- w stronę Niemiec jak i Polski

    • Witam, dziękuję za komentarz. Wiem jak działają te patrole, na początku artykułu napisałem, że są to “wspólne patrole niemieckiej i polskiej policji” ale ustawa 10-66 dopuszcza różne rodzaje interwencji. Jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek interwencji obcych służb mundurowych na naszym terenie, tak samo jak jestem przeciwnikiem strefy Schengen (pomimo tego, że często jeżdżę na zakupy do Niemiec), Jest to dla mnie zdecydowanie za daleko posunięta “integracja europejska”.

  2. unia niby prowadzi do zjednoczenia wszystkich krajow europy tak jak w przypadku usa chca zrobic drugie usa jednak cos mi sie widzi ze usa to sie nie podoba bo na wojnach jest kasa sklocona europa to dobra europa=wojna a dla usa=cash smutne ale metoda dedukcji tak to wlasnie wyglada europa nie moze wpuszczac wiecej ciapatych nie wymieszaja w ten sposob ludnosci zasieja zgorszenie i tyle

  3. A gdybym tak po prostu takiego policjanta niemieckiego ominął i nie zatrzymał się do kontroli to co ? Ruszą za mną na sygnale ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here