W poniedziałek 11 grudnia o godzinie 20 rozpoczęła się impreza z okazji 25-lecia telewizji Polsat. Wśród gości specjalnych znalazł się prezydent Andrzej Duda, siedzący w loży honorowej obok Zygmunta Solorza, zaś jednym z występujących artystów był Paweł Kukiz.

Wśród zaproszonych gości brylowały głównie gwiazdy stacji: Joanna Liszowska, Dorota Gawryluk, Agnieszka Hyży, Paulina Sykut-Jeżyna, Aneta Zając, Ewa Wachowicz, Krzysztof Ibisz, Jerzy Mielewski oraz Maciej Dowbor. Niespodzianką była obecność Chucka Norrisa.

Jednak to obecność prezydenta wywołała największe kontrowersje wśród publicystów i komentatorów polskiej sceny politycznej. Do sytuacji odnieśli się Krzysztof Wyszkowski, Michał Górnicki czy Marzena Nykiel.

Solorz-Żak ma wykształcenie średnie techniczne. Nazwisko Solorz przyjął po zawarciu małżeństwa z Iloną Solorz, natomiast nazwisko Żak przyjął po rozwodzie z pierwszą żoną i poślubieniu Małgorzaty Żak. Wcześniej znany także jako Piotr Krok, Piotr Podgórski. W oświadczeniu przesłanym 16 listopada 2006 do Polskiej Agencji Prasowej Solorz-Żak przyznał, że w 1983 podpisał zobowiązanie do współpracy z Departamentem I MSW; jako agent do współpracy z wywiadem został zwerbowany 18 października 1983 i do 26 czerwca 1985 był zarejestrowany pod pseudonimem TW Zeg. W latach 80 XX w. został mu wydany paszport konsularny.

Za: narodowcy.net

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here