SONDAŻ MIAŻDŻY PO! “Wyborcy Platformy wolą wyjść z Unii niż przyjąć „uchodźców”

2
23744

Wirtualna Polska zleciła jednemu z instytutów badawczych sondaż na temat sytuacji Polski na arenie międzynarodowej. Najciekawsze okazały się pytania w sprawie przyjęcia „uchodźców”, bowiem zdecydowana większość badanych sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu, a blisko 36 procent wyborców Platformy Obywatelskiej woli wyjść z Unii Europejskiej, zamiast gościć na swojej ziemi imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Pracownia Ariadna zapytała respondentów m.in. o to, czy wyobrażają sobie sytuację w której Polska musiałaby przyjąć „uchodźców” z Syrii, zapłacić karę pieniężną za ich nieprzyjęcie, lub też wystąpić z Unii Europejskiej, aby uniknąć realizacji programu relokacji imigrantów przyjętego przed dwoma laty przez Radę Unii Europejskiej. Blisko 28 proc. badanych stwierdziło, że wolałoby opuścić unijne struktury niż osiedlić w Polsce cudzoziemców z Bliskiego Wschodu, 22 proc. optuje za zapłaceniem kar pieniężnych, natomiast tylko 15 proc. respondentów chciałoby ugościć w Polsce Syryjczyków.

Niemal we wszystkich podobnych badaniach opinii publicznej większość ankietowanych sprzeciwiało się przyjęciu imigrantów, ale niezwykle ciekawie wypadają ich wyniki podzielone ze względu na preferencje partyjne. O ile fakt, iż 38 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości wolałoby wyjść z UE, zaś 36 proc. zapłacić kary pieniężne nie wydaje się być niczym zaskakującym, o tyle dużo ciekawsze wydają się być odpowiedzi zwolenników Platformy Obywatelskiej. Blisko 36 proc. z nich woli opuścić unijne struktury niż przyjąć „uchodźców”, a 20 proc. optuje za zadośćuczynieniem sankcjom finansowym. Jedynie co czwarty chce za to osiedlić w Polsce imigrantów.

Oto jak za rządów PO przedstawiono Polskę! „Swastyka” i „white power” na spocie skierowanym do imigrantów!

Wśród zwolenników Platformy dominują przeciwnicy ostrego kursu wobec UE w pozostałych sprawach, ale i tutaj zaskakujący wydaje się być odsetek wyborców partii Grzegorza Schetyny nie widzących nic złego w polityce zagranicznej rządu. 22 proc. z nich popiera działania gabinetu Beaty Szydło w sprawie unijnej procedury praworządności, natomiast 26 proc. nie obawia się izolacji Polski ze strony Francji i Niemiec, Jednocześnie jednak tylko 21 proc. wszystkich respondentów ocenia pozytywnie aktywność polskiej dyplomacji, a 45 proc. uważa, iż jej działalność nie zmierza w dobrym kierunku.

Warto przy tym zauważyć, że Polacy dalej w stosunkowo małym stopniu interesują się polityką w naszym kraju. Blisko 48 proc. ankietowanych odpowiedziało bowiem, że nawet ze słyszenia nie zna sprawy procedury monitorowania praworządności w Polsce przez Komisję Europejską.

Na podstawie: wp.pl, autonom.pl

Szef BBN o ryzyku zamachu terrorystycznego w Polsce

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

    • Szczerze,dzieje się komuś krzywda za rządów Kaczora?Ludzie krzyczą i plują na PISiorów,a tak naprawde wszystkim żyje się ok.Oczywiście ci z społeczeństwa którzy kradli i oszukiwali państwo np.wyłudzaniem VATu będą mocno szczekać,bo milionowe przychody urwały się.Sądy zaś zawsze były obstawione swoimi,do tego komuchami “leśne dziadki” którzy pamiętają poprzedni system w którym czuli się jak ryba w wodzie.Zacznijcie myśleć trzeźwo i samodzielnie.Ps NIE OGLĄDAĆ TVP i TVN ,a świat znowu będzie lepszy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here