Stany Zjednoczone: co czwarty osadzony w więzieniu federalnym to nielegalny imigrant - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Stany Zjednoczone: co czwarty osadzony w więzieniu federalnym to nielegalny imigrant

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Resort Bezpieczeństwa Narodowego USA opublikował w środę raport z treści którego wynika, że 23 proc. wszystkich więźniów osadzonych w amerykańskich więzieniach federalnych to nielegalni imigranci. Prawie wszyscy spośród nich są w trakcie procedury deportacyjnej.

Zaprezentowany raport powstał w odpowiedzi na rozporządzenie wydane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Przywódca USA nakazał podlegającym amerykańskiemu ministerstwu sprawiedliwości władzom więziennictwa zwiększenie „transparentności w sprawie aktualnego statusu imigracyjnego wszystkich więźniów”.

Z opublikowanych danych wynika, że spośród 187 855 więźniów federalnych, aż 42 034 to osoby urodzone poza USA. Prawie 47 proc. spośród nich otrzymało nakaz opuszczenia kraju po wyjściu z więzienia. Podobny los spotka najprawdopodobniej kolejne 50 proc. spośród nielegalnych imigrantów w więzieniach federalnych wobec których prowadzone są postępowania w sprawie ich deportacji. Na chwilę obecną siedmiu z nich otrzymało pozwolenie na pozostanie w USA.

Zdaniem Jessiki M. Vaughan, dyrektor waszyngtońskiego think tanku Center for Immigration Studies (CIS) ilość nielegalnych imigrantów w więzieniach federalnych nie stanowi żadnego zaskoczenia. W jej ocenie jest to związane ze zbyt słabą kontrolą amerykańskich granic, bowiem większość spośród takich więźniów stanowią przemytnicy ludzi oraz sami „przemycani”, a także handlarze narkotyków spośród których większość to cudzoziemcy.

Uszczelnienie południowej granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem m.in. poprzez wybudowanie muru oddzielającego oba państwa oraz deportacje nielegalnych imigrantów, to jedne z głównych obietnic wyborczych Donalda Trumpa.

Źródło: gazetaprawna.pl, za: pch24.pl

Dżihadyści wykorzystują więzienia jako centra rekrutacyjne!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,888ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy