w ,

Stany Zjednoczone: co czwarty osadzony w więzieniu federalnym to nielegalny imigrant

Resort Bezpieczeństwa Narodowego USA opublikował w środę raport z treści którego wynika, że 23 proc. wszystkich więźniów osadzonych w amerykańskich więzieniach federalnych to nielegalni imigranci. Prawie wszyscy spośród nich są w trakcie procedury deportacyjnej.

Zaprezentowany raport powstał w odpowiedzi na rozporządzenie wydane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Przywódca USA nakazał podlegającym amerykańskiemu ministerstwu sprawiedliwości władzom więziennictwa zwiększenie „transparentności w sprawie aktualnego statusu imigracyjnego wszystkich więźniów”.

Z opublikowanych danych wynika, że spośród 187 855 więźniów federalnych, aż 42 034 to osoby urodzone poza USA. Prawie 47 proc. spośród nich otrzymało nakaz opuszczenia kraju po wyjściu z więzienia. Podobny los spotka najprawdopodobniej kolejne 50 proc. spośród nielegalnych imigrantów w więzieniach federalnych wobec których prowadzone są postępowania w sprawie ich deportacji. Na chwilę obecną siedmiu z nich otrzymało pozwolenie na pozostanie w USA.

Zdaniem Jessiki M. Vaughan, dyrektor waszyngtońskiego think tanku Center for Immigration Studies (CIS) ilość nielegalnych imigrantów w więzieniach federalnych nie stanowi żadnego zaskoczenia. W jej ocenie jest to związane ze zbyt słabą kontrolą amerykańskich granic, bowiem większość spośród takich więźniów stanowią przemytnicy ludzi oraz sami „przemycani”, a także handlarze narkotyków spośród których większość to cudzoziemcy.

Uszczelnienie południowej granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem m.in. poprzez wybudowanie muru oddzielającego oba państwa oraz deportacje nielegalnych imigrantów, to jedne z głównych obietnic wyborczych Donalda Trumpa.

Źródło: gazetaprawna.pl, za: pch24.pl

https://prawicowyinternet.pl/dzihadysci-wykorzystuja-wiezienia-jako-centra-rekrutacyjne/

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
Ruiny zniszczone Warszawy

Niemcy powinni zapłacić za szkody wojenne. Większość Polaków uznaje, że sprawa nie jest zakończona

Byli SB-cy mają załamania nerwowe, bo ich emerytury nie przekraczają 2 tys. zł. Takie emerytury pobiera 4,3 mln Polaków