Szok! Audyt warszawskiej reprywatyzacji przeprowadzi fundacja oszusta i fałszerza Noah Rosenkranza? Wszystko na zlecenie HGW, za 780 tysięcy PLN!

0
12778

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła niedawno, że dokona niezależnego audytu warszawskiej reprywatyzacji. W tym celu ogłosiła przetarg. Najlepszą pod względem ceny ofertę złożyła Fundacja Ochrony Żydowskiego Dziedzictwa Intelektualnego i Gospodarczego “Jekke”, która przez miesiąc ma ocenić czy w ciągu 26 lat reprywatyzacji doszło do nieprawidłowości. Ich cena to 780 tys. zł. Problem w tym, że prezesem Fundacji “Jekke” jest Noah Rosenkranz vel Mariusz K. – znany oszust, notoryczny fałszerz i hochsztapler (sic!).

“To się wymyka poczuciu rzeczywistości!” – czytamy na facebookowym profilu “Miasto jest Nasze”. Trudno nie zgodzić się z takim stwierdzeniem. Najlepszą ofertę pod względem ceny w ogłoszonym przez Hanne Gronkiewicz-Waltz przetargu na wykonanie niezależnego audytu reprywatyzacji warszawskich nieruchomości złożyła Fundacja Ochrony Żydowskiego Dziedzictwa Intelektualnego i Gospodarczego “Jekke”. Zgodnie ze złożoną ofertą – w ciągu jednego miesiąca ma ona określić czy w ciągu 26 lat reprywatyzacji w Warszawie doszło do nieprawidłowości. W zamian żąda 780 tys. zł. Druga ważna oferta, która wpłynęła do stołecznego ratusza (złożona przez Kancelarie prawną Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy) jest droższa od oferty Fundacji “Jekke”. Ich audyt ma kosztować podatników 861 tys. zł.

Problem w tym, że prezesem Fundacji “Jekke” jest Noah Rosenkranz vel Mariusz K. – znany oszust, hochsztapler i notoryczny fałszerz dokumentów.

K. to były sędzia dyscyplinarnie wydalony z zawodu za wyłudzanie delegacji i pieniędzy na lodówkę (sic!). Był także radcą prawnym wydalonym z zawodu po stwierdzeniu fałszerstwa które pozwoliło mu na wstąpienie w szeregi prawniczej korporacji. W końcu K. – już jako Noah Rosenkranz – został wykładowcą na kilku uczelniach. Zwolniono go z hukiem, gdy wyszło na jaw, że… sfałszowował niemiecki doktorat i nieistniejącą w izraelskim systemie szkolnictwa wyższego habilitację.

Fundacja założona i kierowana przez Noah Rosenkranza złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu zorganizowanym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Czy 26 lat przekrętów na reprywatyzacji warszawskich nieruchomości będzie badał oszust, notoryczny fałszerz i hochsztapler?

ps. Polecam przeczytanie tego wpisu: “Dzieje się nigdzie, czyli w Polsce…” na oficjalnym blogu fundacji “Jekke”. Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here