Szwedzki żołnierz zostanie ukarany za odmowę udziału w Paradzie Równości?

0
12525

Przeciwko jednemu ze szwedzkich żołnierzy toczy się postępowanie dyscyplinarne, ponieważ nie chciał on wziąć udziału w Paradzie Równości. Wojskowy twierdzi, iż uczestnictwo w manifestacji homoseksualistów byłoby aktem politycznym, dlatego nie chciał brać w niej udziału.

Największa szwedzka manifestacja homoseksualistów i “seksualnych wykolejeńców” odbywa się w lipcu w Sztokholmie, a biorą w niej udział najważniejsze postacie życia społeczno-politycznego i kulturalnego. Do organizacji imprezy kierowane są jednak również instytucje państwowe, w tym szwedzkie siły zbrojne. Jeden z żołnierzy nie chciał być jednak kierowcą ciężarówki z jedną z platform podczas tegorocznego Stockholm Pride, ponieważ uważa, iż wojsko nie powinno brać udziału w demonstracjach politycznych.

Żołnierz motywował swoją decyzję także demokratycznym prawem wyboru, co jednak nie przekonało jego przełożonych. Toczy się obecnie wobec niego postępowanie dyscyplinarne związane z niesubordynacją, które najprawdopodobniej zakończy się ostrzeżeniem bądź karą finansową.

Sami zobaczcie, homoseksualna parada a w niej żołnierze i policja:

I dla porównania, największy wróg Polski, NATO, Szwecji:

Za: autonom.pl, na podstawie: friatider.se, svt.se

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here