Tak głosowali radni Platformy Obywatelskiej w/s wartej 160 mln zł działki przy ul. Chmielnej 70 w Warszawie (#Łączymy)

0
7294

Urzędnicy stołecznego ratusza, gdzie od trzecią kadencję rządzi wiceprzewodnicząca PO Hanna Gronkiewicz-Waltz, w 2012 roku oddali handlarzowi roszczeń działkę pod przedwojennym adresem Chmielna 70. Zrobili to mimo, iż jej pierwotny właściciel został spłacony jeszcze w czasach PRL. Szacuje się, że działka ta jest dziś warta ok. 160 mln zł. Wszystko przez uchwałę radnych Platformy Obywatelskiej, którzy tak zmienili plan zagospodarowania, aby mógł na jej terenie powstać 200 metrowy wieżowiec.

Dlaczego działka przy dawnej ulicy Chmielnej 70 w Warszawie (dziś to tereny w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki) jest aż tak bardzo cenna? Okazuje się, że wynika to bezpośrednio z decyzji radnych Platformy Obywatelskiej, którzy w 2010 roku, rzutem na taśmę tuż przed końcem swoich samorządowych kadencji, zdecydowali się przyjąć uchwałę zmieniającą miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie Pałacu Kultury i Nauki. Zgodnie z treścią tej uchwały na wspomnianej działce, zamiast maksymalnie 30 metrowego budynku, jej właściciel mógłby postawić 200 metrowy wieżowiec. Za przyjęciem takiego rozwiązania zagłosowało 23 radnych z PO, 7 radnych z SLD oraz 2 radnych niezrzeszonych. Przeciwko głosowało 7 radnych PiS.

Co ciekawe – 2 lata później urzędnicy stołecznego ratusza podejmują decyzję, aby wspomnianą działkę, wobec której zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego, oddać za darmo handlarzowi roszczeń, mimo że pierwotny właściciel tego terenu został spłacony przez państwo polskie jeszcze za czasów PRL!

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że należy łączyć ze sobą te dwa fakty – zmianę miejscowego planu (która wywindowała wartość działki przy dawnej ul. Chmielnej do około 160 mln zł) oraz decyzję o jej zwrocie podjętą przez urzędników Hanny Gronkiewicz-Waltz (mimo, iż nie było ku temu żadnych podstaw). Stanowią one bowiem całość reprywatyzacyjnej patologii, jaka zagościła w Warszawie pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here