Tarnowianie do Schetyny: „Raz dwa trzy, niemieckie psy!”.

1
27055

„To co chcecie w parlamencie, macie teraz w tym momencie” – tak Tarnów przywitał Grzegorza Schetynę, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Działaczom tarnowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej razem z kibicami Unii Tarnów udało się skutecznie przerwać spotkanie na prawie godzinę.

Oprócz hasła „To co chcecie w parlamencie, macie teraz w tym momencie” padały inne hasła przeciwko PO, m.in. „Byłeś w ZOMO byłeś w ORMO teraz jesteś za Platformą” oraz „Raz dwa trzy, niemieckie psy”. Pojawił się także transparent „PO krzyczy PO płacze, już koryta nie zobaczę”.

Okrzyki i transparent nie były jedynym problemem przewodniczącego Platformy. Na spotkaniu obywatelskim, obywateli było jak na lekarstwo, a salę wypełniali głównie działacze PO i KOD-u. Platformie nie szło także w merytorycznej dyskusji, do której przedstawiciele PO sami zachęcali. Obecna na sali posłanka Urszula Augustyn zadeklarowała że Platforma zbierze milion podpisów pod referendum ws. przywrócenia szkół gimnazjalnych. Jej zdaniem to ma być test czy PiS słucha głosu suwerena i rozpisze referendum. Nie potrafiła odpowiedzieć na pytania działacza Młodzieży Wszechpolskiej czy jej partia słuchała głosu suwerena ws. wysłania sześciolatków do szkół. Stwierdziła za to że o tym czy powinni decydować rodzice oraz pedagodzy. Przypomnijmy że PO wprowadziła obowiązek szkolny dla sześciolatków, a w marcu 2014 roku odrzuciła wniosek o referendum ws. zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków, który pod którym było 1,6 miliona podpisów.

W związku z skompromitowaniem się w Tarnowie, Schetynie zostało jedynie uciekać się do kłamstw i oszczerstw w stosunku do protestujących. Lider PO stwierdził, że osoby które zakłóciły spotkanie miały na sobie kominiarki, co nie było prawdą. Kłamstwo to za Schetyną powtórzyła część mediów m.in. Wirtualna Polska.

Warto także przypomnieć że od ponad miesiąca partia Grzegorza Schetyny blokuje mównice w sejmie, tym samym dezorganizuje prace sejmu. Ciekawe że lider PO nie był już tak samo zadowolony, gdy to jemu nie dano dojść do głosu.

Za: narodowcy.net

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here