To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze relacje z Litwą dawno nie były tak dobre! - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze relacje z Litwą dawno nie były tak dobre!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

“Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii [przyp. litewski sejm potępił zakłamywanie historii przez Rosję]. #NeverForget” – napisał na Twitterze Gitanas Nausėda, prezydent Litwy. Wpis został umieszczony z w rocznicę tragedii smoleńskiej.

„(…)bardzo dziękuję za wzruszający gest pamięci i modlitwę za ofiary tragedii smoleńskiej i zbrodni katyńskiej u stóp Matki Bożej Ostrobramskiej. Przyjmujemy to jako wyraz przyjaźni i braterstwa” – odpisał prezydent Polski.

Nausėd wysłał też do Andrzeja Dudy list, w którym przekazał wyrazy solidarności swego narodu z narodem polskim w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej i 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. „Litwa pamięta o prezydencie Lechu Kaczyńskim i Pierwszej Damie Marii Kaczyńskiej, a także o członkach delegacji rządowej, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w 2010 roku” – napisał. Zaznaczył, że „to byli przyjaciele Litwy i ich utrata jest dla nas bardzo trudna”.

Kilka dni temu Sejm Litwy podjął uchwałę, potępiającą prowadzoną przez Rosję politykę rewizjonizmu historycznego i rozpowszechniania dezinformacji; wyraził poparcie dla Polski, którą – jak zauważył – Rosja obarcza winą za rozpętanie II wojny światowej.

“Ta rezolucja jest też wyrazem solidarności z Polską, którą władze Rosji obarczają winą za rozpętanie II wojny światowej – powiedział Linkeviczius, prezentując projekt w parlamencie. Zaznaczył, że “w naszym przekonaniu jednym z powodów rozpętania wojny było podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow i jego tajnych protokołów, które podzieliły Europę” – powiedział Linas Linkeviczius, minister spraw zagranicznych Litwy.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,206FaniLubię
17,878ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy