w ,

Tomasz Jaskóła: Splajtowalibyście, gdyby nie wasi kolesie z partii politycznych, którzy załatwiają wam robotę

Wypowiedź dotycząca podniesienia do 12 złotych kwoty minimalnej. To państwo nas okrada a nie pracodawcy pracowników. Biurokracja rośnie! Szara strefa wzrośnie. Kolejna fala emigracji. Socjaliści wierzący i niewierzący w działaniu …

Poseł Tomasz Jaskóła:

Szanowny Panie Marszałku! Socjaliści Wierzący i Niewierzący! Ja bym od razu chciał zapytać: O ile wzrosną wpływy do budżetu, do Skarbu Państwa z tytułu podniesienia płacy minimalnej?

Szanowni Państwo! Oczywiście każdy z nas chce, żeby Polacy zarabiali jak najwięcej, ja bym chciał, żeby zarabiali 30 zł za godzinę albo 50. Ale Szwajcarzy odrzucili taką wizję i nie mają płacy minimalnej. Państwo natomiast pokazujecie tutaj, że przedsiębiorcy są wrogami pracowników, wzajemnie napuszczając te dwie grupy na siebie.

A teraz państwu wytłumaczę, dlatego że większość z tego parlamentu nie byłaby w stanie poprowadzić przez pół roku firmy, nawet kiosku z marchewkami. Splajtowalibyście, gdyby nie wasi kolesie z partii politycznych, którzy wam załatwiają robotę. To teraz konkretna wiedza ekonomiczna. (Oklaski)

(Poseł Jan Mosiński: 26 lat zarządzałem firmą. Proszę mówić o sobie. Niech pan mówi o sobie.)

2500 zł brutto – płacimy 1880 zł pracownikowi, szanowni państwo, a 1100 zł bierze ZUS. Szanowni państwo, w takim razie 1800 zł (Dzwonek) kradnie państwo, 1800 dajemy pracownikom. Dziękuję serdecznie. (Oklaski)

(Poseł Jan Mosiński: Libertyn się odezwał.)

Nie jestem libertynem, szanowny panie pośle.

https://www.youtube.com/watch?v=n90M67RqQmw

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Marek Jakubiak: Ukraińcy nie są naszymi braćmi. Brutalnością nic się nie równa z ludobójstwem na Wołyniu

Premier Beata Szydło: szczyt NATO w Warszawie to wielki sukces Polski