Tomasz Jaskóła: Splajtowalibyście, gdyby nie wasi kolesie z partii politycznych, którzy załatwiają wam robotę

1
8905

Wypowiedź dotycząca podniesienia do 12 złotych kwoty minimalnej. To państwo nas okrada a nie pracodawcy pracowników. Biurokracja rośnie! Szara strefa wzrośnie. Kolejna fala emigracji. Socjaliści wierzący i niewierzący w działaniu …

Poseł Tomasz Jaskóła:

Szanowny Panie Marszałku! Socjaliści Wierzący i Niewierzący! Ja bym od razu chciał zapytać: O ile wzrosną wpływy do budżetu, do Skarbu Państwa z tytułu podniesienia płacy minimalnej?

Szanowni Państwo! Oczywiście każdy z nas chce, żeby Polacy zarabiali jak najwięcej, ja bym chciał, żeby zarabiali 30 zł za godzinę albo 50. Ale Szwajcarzy odrzucili taką wizję i nie mają płacy minimalnej. Państwo natomiast pokazujecie tutaj, że przedsiębiorcy są wrogami pracowników, wzajemnie napuszczając te dwie grupy na siebie.

A teraz państwu wytłumaczę, dlatego że większość z tego parlamentu nie byłaby w stanie poprowadzić przez pół roku firmy, nawet kiosku z marchewkami. Splajtowalibyście, gdyby nie wasi kolesie z partii politycznych, którzy wam załatwiają robotę. To teraz konkretna wiedza ekonomiczna. (Oklaski)

(Poseł Jan Mosiński: 26 lat zarządzałem firmą. Proszę mówić o sobie. Niech pan mówi o sobie.)

2500 zł brutto – płacimy 1880 zł pracownikowi, szanowni państwo, a 1100 zł bierze ZUS. Szanowni państwo, w takim razie 1800 zł (Dzwonek) kradnie państwo, 1800 dajemy pracownikom. Dziękuję serdecznie. (Oklaski)

(Poseł Jan Mosiński: Libertyn się odezwał.)

Nie jestem libertynem, szanowny panie pośle.

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

 1. „…Szwajcarzy jako jeden z nielicznych narodów doskonale zdają sobie sprawę, że prawdziwy wolny rynek (nie mylić z monopolami) oraz ograniczony udział rządu przekłada się na dobrobyt społeczny, dzięki czemu kilka miesięcy temu opowiedzieli się przeciwko wprowadzeniu płacy minimalnej. W zeszły weekend zagłosowali także przeciwko wprowadzeniu bezwarunkowego dochodu gwarantowanego, do czego w dużym stopniu przyczyniła się świadomość, że jeżeli rząd ma Ci coś dać, to w pierwszej kolejności musi zabrać z podatków przynajmniej półtora raza tyle…

  …Wysokość zasiłków, szczególnie w przypadku licznej rodziny sprawia, że nikt z nich nie myśli o pracy, rozwoju czy o edukacji dzieci. Model rodziny żyjącej z socjału przechodzi z pokolenia na pokolenie. Podobnych przykładów zresztą nie trzeba szukać daleko. W ostatnim czasie w polskich mediach aż huczy nt. rodziców przepijających zasiłki otrzymywane w ramach programu 500 +.

  Zupełnie inaczej podchodzi się do pieniędzy zarobionych, a inaczej do tych otrzymanych od państwa. Jeżeli przez miesiąc ciężko pracujemy na nasze wynagrodzenie to szanujemy pieniądze. Zasiłki natomiast wielu traktuje na zasadzie „łatwo przyszło, łatwo poszło”.

  …Nigdy, ale to przenigdy nie możemy zapominać, że na każde świadczenie, które otrzymujemy od rządu musimy się w pierwszej kolejności sami złożyć…

  Największą patologią dzisiejszego świata jest wszechobecny socjalizm połączony z dyktaturą korporacji, z czego zdaje sobie sprawę mniej niż 5% społeczeństwa. W większości „zachodnich” krajów udział państwa w gospodarce kształtuje się między 40 – 45%. W zbankrutowanej UE jest to astronomiczne 48%. Za połowę gospodarki odpowiada niewydolne i skorumpowane państwo. W Polsce odsetek ten jest trochę niższy, ale i tak wynosi 41,5%. Rozrośnięty rząd, zbędne regulacje oraz świadczenia socjalne sprawiają, że utrzymanie państwa jest niezwykle drogie. Efekt jest taki, że obywatele muszą oddawać państwu prawie połowę swoich dochodów. W Polsce dzień wolności podatkowej przypada na 11 czerwca. Oznacza to, że w ujęciu rocznym na państwo pracujemy przez prawie pół roku! Dla porównania na początku XX wieku w USA dzień wolności podatkowej przypadał na koniec stycznia. Państwo mogło funkcjonować i funkcjonowało doskonale, utrzymując się z podatków 7-krotnie niższych niż obecnie.

  …Uzależnienie społeczeństwa od rządowej jałmużny jest jednocześnie tym, na czym politykom zależy. Otrzymując coś od państwa skazujemy się na łaskę i niełaskę rządzących, stając się nowoczesnymi niewolnikami. Władza korumpowała od zawsze. Nie zmienimy ludzkiej natury. Celem nadrzędnym polityków jak i prawdziwych architektów systemu jest kontrola, a tą zapewnia system dystrybucji kapitału…” (Trader21 – Bezwarunkowy dochód gwarantowany)

  https://odyssynlaertesa.wordpress.com/2016/06/28/moralne-i-ekonomiczne-konsekwencje-glupoty-czyli-dobrobyt-placy-minimalnej-sredniej-krajowej-bezwarunkowego-dochodu-gwarantowanego-i-programow-socjalnych-pis-gwarantuje-bankom-niezat/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here