w ,

Tomasz Sakiewicz: „Prezydent Andrzej Duda dopiął swego, wyszantażował dymisję Antoniego Macierewicza”. Żelazny elektorat PiSu przeciwko zmianom.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” ostro skomentował decyzję o dymisji Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza: Na Dudę już nie zagłosuję. Dla mnie sprawa odwołania ministra Antoniego Macierewicza jest oczywista. Prezydent Andrzej Duda dopiął swego wyszantażował tą dymisję a ja obiecałem, że w takiej sytuacji na niego nie zagłosuję. I tej obietnicy dotrzymam.”

To nie jedyne ostre słowa pod kątem prezydenta Andrzeja Dudy, który jest obwiniany o bezpardonowe ataki na Antoniego Macierewicza. Środowisko skupione przy Klubach Gazety Polskiej i Radiu Maryja już podczas weta reformy sądownictwa krytykowało ówczesne decyzje prezydenta, wielu osobom, które zaliczają się do tzw. „żelaznego elektoratu” Prawa i Sprawiedliwości nie podobają się obecne zmiany, włącznie ze zmianą premiera. Prof. Jan Szyszko czy Antoni Macierewicz to osoby, które bardzo często pojawiały się w audycjach Radia Maryja, które nie bały się otwarcie mówić o swoich wartościach: patriotyzmie, wierze, Bogu, honorze.

Czy chęć przypodobania się elektoratowi „środka” jest warta kłótni wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy? Dlaczego środowisko Jarosława Gowina otrzymało aż cztery ministerstwa? Dlaczego odwołano ministrów, którzy znakomicie sprawdzali się w swojej roli? Na te pytania próbują dzisiaj odpowiedzieć sobie zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości…

Czy zatem Radio Maryja bądź „Gazeta Polska” zmienią nagle front? Zaczną popierać inną partię? Moim zdaniem nie. Krytyka zmian personalnych to jedno a poparcie dla ogółu działań obecnego rządu to co innego. Dopóki Zjednoczona Prawica funkcjonuje jako jedno ugrupowanie; Prawo i Sprawiedliwość, dopóty nie ma sensu głosować na inną partię, tylko razem mają szanse na większość konstytucyjną. Ewentualne rozbicie tej partii będzie szkodliwe dla wszystkich jej obecnych członków…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Jak proniemiecka partia pozbywała się polskiej kultury! PO sprzedała Polskie Nagrania za 8 mln zł. Warner chce je odsprzedać za 80 mln zł!

Jerzy Stuhr nie czuje się już Polakiem – Słynny aktor kolejny raz atakuje naszą ojczyznę!