w ,

Tomasz Sakiewicz: “Prezydent Andrzej Duda dopiął swego, wyszantażował dymisję Antoniego Macierewicza”. Żelazny elektorat PiSu przeciwko zmianom.

Redaktor naczelny “Gazety Polskiej” ostro skomentował decyzję o dymisji Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza: Na Dudę już nie zagłosuję. Dla mnie sprawa odwołania ministra Antoniego Macierewicza jest oczywista. Prezydent Andrzej Duda dopiął swego wyszantażował tą dymisję a ja obiecałem, że w takiej sytuacji na niego nie zagłosuję. I tej obietnicy dotrzymam.”

To nie jedyne ostre słowa pod kątem prezydenta Andrzeja Dudy, który jest obwiniany o bezpardonowe ataki na Antoniego Macierewicza. Środowisko skupione przy Klubach Gazety Polskiej i Radiu Maryja już podczas weta reformy sądownictwa krytykowało ówczesne decyzje prezydenta, wielu osobom, które zaliczają się do tzw. “żelaznego elektoratu” Prawa i Sprawiedliwości nie podobają się obecne zmiany, włącznie ze zmianą premiera. Prof. Jan Szyszko czy Antoni Macierewicz to osoby, które bardzo często pojawiały się w audycjach Radia Maryja, które nie bały się otwarcie mówić o swoich wartościach: patriotyzmie, wierze, Bogu, honorze.

Czy chęć przypodobania się elektoratowi “środka” jest warta kłótni wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy? Dlaczego środowisko Jarosława Gowina otrzymało aż cztery ministerstwa? Dlaczego odwołano ministrów, którzy znakomicie sprawdzali się w swojej roli? Na te pytania próbują dzisiaj odpowiedzieć sobie zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości…

Czy zatem Radio Maryja bądź “Gazeta Polska” zmienią nagle front? Zaczną popierać inną partię? Moim zdaniem nie. Krytyka zmian personalnych to jedno a poparcie dla ogółu działań obecnego rządu to co innego. Dopóki Zjednoczona Prawica funkcjonuje jako jedno ugrupowanie; Prawo i Sprawiedliwość, dopóty nie ma sensu głosować na inną partię, tylko razem mają szanse na większość konstytucyjną. Ewentualne rozbicie tej partii będzie szkodliwe dla wszystkich jej obecnych członków…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Jak proniemiecka partia pozbywała się polskiej kultury! PO sprzedała Polskie Nagrania za 8 mln zł. Warner chce je odsprzedać za 80 mln zł!

Jerzy Stuhr nie czuje się już Polakiem – Słynny aktor kolejny raz atakuje naszą ojczyznę!