Uhonorowanie-morderców-z-UPA-przez-ukraiński-parlament
w ,

Uhonorowanie morderców z UPA przez Ukraiński Parlament

Uhonorowanie morderców z UPA przez Ukraiński Parlament: Treść tego wpisu dotyczy sytuacji z dnia 9 kwietnia 2015 roku, kiedy to Rada Najwyższa Ukrainy, przyjęła ustawę która uznaje prawny status uczestników walk o niezależność kraju w XX wieku, w tym członków Ukraińskiej Armii Powstańczej. Wszystko to miało miejsce podczas wizyty prezydenta Polski – Bronisława Komorowskiego na Ukrainie.
Był to oczywisty policzek dla Polski i Polaków. Uznając za swoich bohaterów ludzi, którzy widłami mordowali kobiety, dzieci i starców a następnie nabijali ich na pale jest czymś po czym polski rząd powinien nie tylko zaprotestować ale zerwać stosunki dyplomatyczne z takim państwem. Analogiczną sytuacją byłoby uhonorowanie NSDAP i Adolfa Hitlera w niemieckim Parlamencie… Obecnie władze, na czele z prezydentem nie zrobiły nic aby się temu przeciwstawić a jeszcze wysyłają pieniądze polskich podatników na „pomoc” Ukrainie.

Kolejnym strzałem w pysk Polakom była wizyta Petro Poroszenki (Prezydenta Ukrainy), który wystąpił na uroczystościach Narodowego Dnia Zwycięstwa na Westerplatte z czarno-czerwoną rozetką wpiętą w marynarkę… a jak wszyscy wiemy takimi barwami posługiwała się odpowiedzialna za ludobójstwo Polaków na Wołyniu ukraińska organizacja UPA…

Zapraszam jednocześnie do poprzedniego artykułu: Nacjonaliści Ukraińscy kupują Karty Polaka
Oraz do informacji: Rzeź Wołyńska

Uhonorowanie-morderców-z-UPA-przez-ukraiński-parlament

Wczoraj, 13 maja miało miejsce ważne dla mnie posiedzenie Parlamentarnego Zespołu do spraw Kresów, Kresowian i Dziedzictwa Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, na którym głos zabrali Polacy – Kresowianie ze społecznych organizacji skupiających środowiska kresowe, w głównej mierze komentowana była „Uchwała uznająca mi.in członków UPA za „bojowników o wolność i niezależność Ukrainy”, przyjęta przez ukraiński parlament w czasie wizyty Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego na Ukrainie. Postanowiłem wybrać najciekawsze wypowiedzi i wycięte w przystępny sposób umieścić na portalu YouTube:

Polecam literaturę na temat Rzezi Wołyńskiej:


Aleksander Szycht – O uhonorowaniu morderców z UPA


Ewa Siemaszko – O stosunku polskiego rządu ws. uhonorowania morderców z UPA


Andrzej Łukawski o Symbolice UON / UPA


Andrzej Żupański o Rzezi Wołyńskiej


UON / UPA wspierali niemieckich nazistów


Usankcjonowanie Zbrodniczej Organizacji UPA – Tomasz KozłowskiBarbara Witkowska o ekshumacji pomordowanych na Wołyniu


Funkcjonowanie Karty Polaka – Odpowiedź Rządowa


Nieprawidłowości przy wydawaniu Karty Polaka cz 2

Update: Poroszenko podpisał ustawę…

Poroszenko podpisał ustawę uznającą prawny status bojowników o wolność, w tym członków UPA. Projekt wniósł syn komendanta UPA Jurij Szuchewycz (jego ojciec ponosił bezpośrednią odpowiedzialność za zaakceptowanie rzezi wołyńskiej jako taktyki UPA przeciwko Polakom i przeprowadzenie ludobójczej czystki etnicznej w Małopolsce Wschodniej na polskiej ludności cywilnej, których ofiarą padło do 100 tys. osób).

Ustawa przyznaje im gwarancje socjalne i uznanie odznaczeń i stopni wojskowych nadanych członkom poszczególnych formacji (w tym również UPA), ustawa zakłada karanie wszystkich tych, którzy okazywaliby lekceważenie dla weteranów, negując celowość ich walki. Dodajmy, że polski rząd wspiera finansowo Ukrainę, która być może za te pieniądze funduje świadczenia socjalne mordercom z UPA.

MedialnaKampaniaNienawisci

Kampania Nienawiści przeciwko Andrzejowi Dudzie

Kto steruje Komorowskim? MOCNY FILM