Ukraina wolna od banderyzmu? Wręcz przeciwnie! Patronami kijowskich ulic Bandera i Szuchewycz! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 2 czerwca, 2020

Ukraina wolna od banderyzmu? Wręcz przeciwnie! Patronami kijowskich ulic Bandera i Szuchewycz!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Miejscy radni Kijowa zdecydowali o uhonorowaniu przywódców ukraińskiego nacjonalizmu, odpowiedzialnych za nienawiść do Polaków i rzeź wołyńską. Marnym pocieszeniem jest fakt, że ulice Stepana Bandery i Romana Szuchewycza zastąpią nazwy odwołujące się do rosyjskiej lub sowieckiej dominacji nad Ukrainą.

Roman Szuchewycz był naczelnym dowódcą Ukraińskiej Powstańczej Armii, która w trakcie II Wojny Światowej i tuż po niej dokonała ludobójstwa na Polakach, Ormianach i Żydach zamieszkujących Wołyń i Małopolskę wschodnią.

ZOBACZ: Wojciech Bakun: BANDEROWSKA POLITYKA HISTORYCZNA jest realizowana w POLSKIM SEJMIE!

Wkrótce bohater części współczesnych Ukraińców zostanie patronem ulicy, która dotąd nosiła miano sowieckiego generała Mikołaja Watutina.

Z kolei prospekt Bandery zastąpi dotychczasowy prospekt moskiewski. Stepan Bandera był głównym ideologiem Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, której zbrojnym ramieniem była właśnie UPA. Stosowne decyzje podjęli kijowscy radni. Za „prospektem Bandery” głosowało 87 osób z 97 radnych. Nikt się nie sprzeciwił.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,169FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy