Ukraińcy chcą przejąć polski biznes wart miliardy i zapewniają: "Popłynie do nas miękkie złoto z Polski" - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 2 lipca, 2020

Ukraińcy chcą przejąć polski biznes wart miliardy i zapewniają: “Popłynie do nas miękkie złoto z Polski”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Gdy w Polsce toczy się dyskusja jak zamknąć branżę futrzarską, Ukraińcy już zacierają ręce i tworzą projekty ustaw. “Zamknięcie tak wielkiego przemysłu w Polsce to dla nas ogromna szansa” – piszą. Roczne obroty w światowym przemyśle futrzarskim szacowane są w cenach detalicznych na ok. 30–40 mld USD. Polska (po Chinach i Danii) stała się w ostatnich kilku latach trzecim co do wielkości producentem skórek futrzarskich na świecie. Równolegle przygotowywane są regulacje prawne, które mają na celu wprowadzenie całkowitego zakazu hodowli zwierząt futerkowych w naszym kraju. Zobacz specjalny raport “Ocena sytuacji branży hodowli zwierząt futerkowych i jej wpływu na polską gospodarkę” POBIERZ CAŁY RAPORT

“Polski eksport to rocznie ok. 2,4 mld zł. Zamknięcie tak wielkiego przemysłu będzie dla naszych przedsiębiorców ogromną szansą” – piszą ukraińskie media. Jak informuje portal wp.pl: “Ukraińcy już teraz planują co zrobić, jeśli zakaz hodowli w naszym kraju faktycznie zacznie obowiązywać. “Polskie władze są pod presją obrońców praw zwierząt. Zamknięcie biznesu może okazać się dla ukraińskiej gospodarki bardzo opłacalne”. Ukraińcy rozpoczęli już nawet przygotowywanie projektu ustawy w tej sprawie. Według Status Quo, chcą dostosować prawo w ten sposób, by przejęcie przemysłu było jak najprostsze. Zamierzają też czerpać z polskich doświadczeń i tak, jak robili to dotąd nasi hodowcy, sprytnie wykorzystywać odpady z gospodarstw rybnych i zakładów przetwórstwa mięsnego do karmienia norek.”

AFERA: Przychodzi utylizator do ekologa

Ekolodzy żywią się korzonkami, stronią od futer i skór. Lubią rozgłos. To jednak tylko hobby. Interesy wolą robić z przedsiębiorcami, których winni zwalczać. O co tak naprawdę chodzi w biznesie ekologicznym ujawnia śledztwo wSensie.pl – zobacz prawdę o organizacji “Otwarte Klatki”

Zakaz chowu i hodowli zwierząt na futra pojawił się w polskim Sejmie w 2011 roku jeszcze za pierwszych rządów PO-PSL. Wtedy aktywiści prozwierzęcy złożyli obywatelski projekt ustawy o ochronie zwierząt, pod którym zebrali 220 tys. podpisów. Dzięki aktywnej polityce lobbystów nie zyskał poparcia większości i przepadł podczas głosowania.

Ruch Narodowy w obronie polskich przedsiębiorców

Wydaje się, że stoi za tym nie tylko ideologia, ale też interesy konkretnych branż, tzn. konkurentów, ponieważ Polska przebojem weszła na ten rynek w ostatnich latach, oraz tych firm, które zajmują się utylizacją odpadów zwierzęcych, które w tej chwili trafiają na fermy hodowli zwierząt futerkowych – powiedział w rozmowie z portalem radiomaryja.pl Krzysztof Bosak, wiceprzewodniczący Ruchu Narodowego, który brał udział w dzisiejszym posiedzeniu połączonych komisji: Samorządu Terytorialnego oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas którego debatowano nad projektem ustawy zakazującym hodowli zwierząt futerkowych, autorstwa grupy posłów PiS.

Krzysztof Bosak zwrócił uwagę, że posiedzenie połączonych komisji zignorowali posłowie, którzy popierają ten projekt, z związku z czym przedstawiciele branży nie mieli możliwości konfrontacji swoich argumentów z drugą stroną dyskusji.

– Ci, którzy mieliby bronić tego projektu, na komisję nie przyszli. Był to więc właściwie jednobrzmiący głos krytyki ze strony przedstawicieli branży, ludzi, którzy prowadzą fermy zwierząt futerkowych, pracowników, a także autorów na ten temat, ekspertów, również związanych z polskimi uczelniami – powiedział.

 

Za: wp.pl, wykop.pl, oko.press, radiomaryja.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,770FaniLubię
18,041ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy