w ,

Ukraińcy nie szanują naszego prawa. Wraz z napływem pracowników ze wschodu rośnie przestępczość!

Do Polski dociera coraz więcej imigrantów ze wschodu, głównie Ukrainy. Choć większość z nich szuka uczciwej pracy, to faktem jest, że granicę przekraczają osoby, które stoją na bakier z prawem. Statystyki są jednoznaczne: wraz z rosnącą liczbą przybyszów ze wschodu, roślinie przestępczość w Polsce.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, jeszcze 5 lat temu o popełnienie przestępstw w Polsce było podejrzanych 493 Ukraińców. W 2014 roku ich liczba wzrosła już do 1084. W ubiegłym roku obywateli Ukrainy z zarzutami było 1315, a do połowy obecnego 1030. To oficjalne dane MSWiA.

Ponadto w więzieniach i aresztach w Polsce przebywa obecnie ok. 200 Ukraińców. To dwukrotnie więcej niż przed rokiem. „Pokazuje to ogromną dynamikę wzrostu liczby przestępstw z udziałem obywateli tego kraju, których w ubiegłym roku, głównie za pracą, przybyło do Polski – według szacunków resortu pracy – pod 300 do 500 tys.” – podaje „Rz”.

Część imigrantów popada w konflikt z prawem pracując w nielegalnych fabrykach papierosów prowadzonych przez różne gangi, w tym także polsko-ukraińskie. We wszystkich takich wytwórniach w tym roku przez CBŚP zatrzymano 175 osób, z tego aż 94 to Ukraińcy. Notowane są też przestępstwa przeciw mieniu, życiu, fałszerstwa dokumentów, przestępstwa seksualne oraz wypadki drogowe.

Jak zauważa dziennik, statystki przestępczości z udziałem imigrantów są niepokojące i wskazują, że tylko w minionych dwóch latach polskie sądy skazały aż 10 tys. obywateli Ukrainy, podczas gdy w ostatniej dekadzie było ich w sumie 29 tysięcy.

Za: pch24.pl, źródło: „Rzeczpospolita”

https://www.youtube.com/watch?v=a-KtZYtHr_s

https://www.youtube.com/watch?v=lCHdXJgRXbQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kukiz’15: ZUS jest bankrutem. Czas na emeryturę obywatelską!

Nowoczesna się rozpada! Zachodniopomorskie struktury opuścili prominentni działacze!