Ukraińcy przed meczem z Polską na Euro 2016 są w wyjątkowo bojowych nastrojach. Szkoda jednak, że nie chodzi o czysto sportową walkę a wychodzą z nich banderowskie demony! Burzę wywołało zdjęcie umieszczone na ukraińskim fanpage’u “Brutal Football” na Facebooku. Jak podaje serwis wRealu24, chodzi o następującą fotografię:

ZOBACZ: Będą aleje Bandery i Szuchewycza w Kijowie. Tak Ukraina czci ludobójców!

BanderowcyPilkaNozna

Podpis w tłumaczeniu na język polski znaczy „Do rzezi wołyńskiej – dwa tygodnie”. W odniesieniu do meczu Polska-Ukraina, nawiązano zatem do ludobójstwa, w wyniku którego z rąk ukraińskich nacjonalistów w latach 1943-1944 zginęło ponad sto tysięcy Polaków. Do mordu, w których w najbardziej okrutny sposób zabijano kobiety, starców i dzieci! Jak można skomentować takie zachowanie ukraińskiej swołoczy?

ZOBACZ: Ambasador RP na Ukrainie: Wołyń to nieprawda historyczna

W kontekście proukraińskiej polityki Prawa i Sprawiedliwości można jeszcze przytoczyć jeden z komentarzy pod zdjęciem: “Polaków nie ma co żałować tak samo jak nie żałujemy Ruskich wyrżniętych w Czeczeni…”

Uważam, że polskie służby powinny dotrzeć do danych osób, które publikują w sieci takie wypowiedzi i przy ewentualnej próbie przekroczenia naszej granicy – aresztować ich… bądź oddać polskich kibicom ;)

Na podstawie: o2.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here