Zbrodnia Wołyńska
Zbrodnia Wołyńska
w ,

Ukraiński IPN dowodzi, że to Polacy wywołali rzeź wołyńską!

Ukraina za wszelką cenę próbuje udowodnić, że to Polacy wywołali „wojnę polsko-ukraińską” i dopuścili się przestępstw wobec Ukraińców.

Szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wiatrowycz opublikował 380 dokumentów z archiwów KGB i Mykoły Łebedia, działacza Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – pisze portal wpolityce.pl.

Mają one dowodzić, że to Polacy wywołali „wojnę polsko-ukraińską” i dopuścili się przestępstw wobec Ukraińców. UIPN napisał na swojej stronie, że nieznane wcześniej dokumenty odsłaniają „krwawe domino mało znanej wojny” polsko-ukraińskiej w latach 1942-1947. Według nich wojnę wywołały polskie akcje, które były sprowokowane przez niemieckie przesiedlenia na Chełmszczyźnie.

ZOBACZ: SKANDAL! Fałszowanie historii po ukraińsku. „Lwów nigdy nie był polskim miastem”

Według Ukraińców konflikt przeniósł się następnie na Wołyń i Galicję i przybrał formę zawziętych walk AK z podziemiem ukraińskim, czyli UPA.

W dokumentach mają się znajdować także relacje dotyczące polskiego terroru, odezwy UPA wzywające Polaków do zaprzestania napadów i dowody współpracy Polaków z Niemcami w postaci donosów na Ukraińców.

Wielu historyków twierdzi jednak, że tzw. archiwum Łebedia to fałszywki stworzone już po II wojnie światowej.

Za: Kresy24.pl/wPolityce.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Grzegorz Braun MASAKRUJE WOŚP! „To wielki projekt propagandowy”

Rabin kapelan: Tora pozwala izraelskim żołnierzom na gwałt!