Usunąć Tomasza Lisa z telewizji publicznej! PODAJ DALEJ!

11
5607

Media publiczne to instytucja, która powinna służyć obywatelom, dostarczać rzetelne, obiektywne informacje a nie być tubą propagandową jednej opcji politycznej. Przez ostatnie osiem lat byliśmy świadkami tego jak publiczna telewizja stała się propagandowym narzędziem do walki z opozycją w Polsce. Przez osiem lat zamiast patrzeć na ręce władzy i rozliczać ją z wyborczych obietnic, telewizja publiczna atakowała jedynie partię opozycyjną a wiele innych, pozaparlamentarnych ugrupowań, zwyczajnie pomijała i nie dopuszczała do debaty publicznej. Najbardziej jaskrawym przykładem na totalny upolitycznienie polskiego dziennikarstwa jest Tomasz Lis.

Tomasz Lis opłacany przez niemieckie media?

Lis jest aktualnie redaktorem naczelnym gazety Newsweek Polska. Kraj do którego z jednej strony płyną pieniądze za sprzedaż gazet w Polsce a z drugiej rozkazy polityczne jest chyba oczywisty? Jeśli nie to zapraszam do artykułu: Niemieckie media w Polsce każą nam przyjmować imigrantów
Warto zauważyć, że sam Newsweek z tygodnika opinii, pod wodzą Tomasza Lisa, stał się tygodnikiem propagandy, który można położyć na równi z “Nie” i “Fakty i mity”. Gazeta stała się tabloidem mającym przyciągać okładkami atakującymi Prawo i Sprawiedliwość i Kościół Katolicki.

newsweekokladki

Od 2012 roku jest również współwłaścicielem portalu natemat.pl, na którym piszą tak “zasłużone” dla Polski osoby jak: Janusz Palikot, donosiciel Michał Boni, Roman Giertych, “Anna Grodzka”, Agnieszka “wszyscy Polacy mordowali Żydów!” Holland, Michał Kamiński, Ryszard Kalisz, Aleksander “0,7” Kwaśniewski, Stefan Niesiołowski, Ryszard “Frank” Petru, Marek Siwiec, Magdalena Środa… podsumowując: cała różowa śmietanka powstawała po “okrągłym stole”, “nocnej zmianie” i sama siebie nazywająca elitą naszego kraju.

niszczycielePL

Płacisz abonament? Utrzymujesz Tomasza Lisa!

Kilka tygodni temu, w tygodniku “wSieci”, Marek Pyza i Marcin Wikło opublikowali artykuł “Miliony na Lisa”, wynika z niego, że na programie “Tomasz Lis na żywo”, sam Tomasz Lis zarabia grube miliony. Nie dość, że ma płacone bardzo wysokie honorarium, to jeszcze firma Tomasz Lis Deadline Production współpracuje z TVP na warunkach o jakich inne firmy mogą sobie tylko pomarzyć. Pamiętajcie, że TVP jest spółką Skarbu Państwa a spora część płaconego przez Was abonamentu trafia właśnie do telewizji publicznej. Innymi słowy płacicie za telewizyjne show Tomasza Lisa, które w moim odczuciu nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem i publicystyką a bardziej można je określić jako spot wyborczy Tomasza Lisa. Lisa nazwijmy wprost: politykiem, a nie dziennikarzem. W 2005 roku Lis był brany pod uwagę jako kandydat Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich…

Mamy dość dyskryminacji niewygodnych polityków takich jak Kukiz czy Korwin. Mamy dość obrażania wyborców Prawa i Sprawiedliwości oraz katolików. Przez ostatnie lata, miesiące i dni oglądaliśmy festiwal arogancji i manipulacji. Dziennikarz powinien być osobą bezstronną, pokazującą fakty, dającą prawo do wygłaszania swoich racji i nie narzucania swoich poglądów.
Pamiętajmy również, że Lis nie został rozliczony za ordynarne przedwyborcze kłamstwo na temat rzekomych wpisów córki prezydenta – Kingi Dudy.

17

64


Tomasz Lis, pierwszy hejter Internetu

Gdybym był studentem socjologii, dziennikarstwa bądź politologii bardzo chętnie napisałbym pracę magisterską: “Tomasz Lis na Twitterze, studium hejtu i nienawiści”.
Po dłuższej analizie jego wpisów mogę uznać, że jest to osoba bez podstaw kultury osobistej. Nazywaniem prof. Pawłowicz bądź Anny Sobeckiej “bestiami” pokazuje, że koło gentelmana to nawet nie stał. Po tym jak starszy aktor Jerzy Zelnik dał się podpuścić żenującemu Kubie Wojewódzkiemu, Lis nazwał go “faraonem kanalią”. Często naśmiewa się z dochodzenia prawdy o katastrofie w Smoleńsku. Prezydenta Andrzeja Dudę określał jako “marionetkę” a Polaków “pasożytami i pierwotniakami”, Antoniego Macierewicza “fanatykiem”, “talibem”,

Lis jest godnym następcą propagandysty stanu wojennego Jerzego Urbana. Tak jak wówczas Urban służył Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej tak w ciągu ostatnich 25 lat Tomasz Lis służy Unii Wolności, SLD, Platformie Obywatelskiej i wszelkim innym partiom, które utrzymują układ “Nocnej Zmiany”.

ziemkiewicz

Tutaj możecie obejrzeć wybranych przeze mnie 80 hejterskich wpisów Tomasza Lisa z Twittera: 

Oto co Tomasz Lis uważa na temat swoich widzów:
“Też wyjdę na idiotę, ale powiem, że jestem wystarczająco inteligentny, żeby występować w telewizji, ale nie, żeby ją oglądać. I trochę a propos tego zidiocenia, ja doszedłem do bardzo smutnego wniosku: widz w Polsce ogłupiany od lat, konsekwentnie przez wszystkich, bo tu jest straszna rywalizacja – zdebilenie w jednostce czasu – kto osiągnie największy sukces. Widz w Polsce wybaczy wiele, bardzo wiele, ale jednego nie wybaczy nigdy: nigdy, przenigdy nie wybaczy tego, żeby go potraktować poważnie. Włączyłem sobie dzisiaj kanał TVN24 i oglądałem go całkiem długo (…) i byłem tym zafascynowany, bo w telewizji informacyjnej przez trzy godziny właściwie o niczym mnie nie informowano. Przez trzy godziny się do mnie mizdrzono. Wszystko sprowadzone do anegdoty. Nie możemy mówić poważnie, bo poważny, to znaczy nudny, a jak nudny, to te barany wezmą pilota i przełączą.

Tomasz Lis – Prawdziwa twarz


 

Jeśli mało ci kultury Lisa, to posłuchaj jak zwraca się do swoich współpracowników, w godzinach pracy. Po głośnej aferze z Kamilem Durczokiem może pora zająć się zachowaniem Tomasza Lisa, może pora aby w telewizji publicznej występowali prawdziwi, kulturalni dziennikarze? Zresztą sami posłuchajcie:


 


Bronisław Komorowski poprawia kołnierzyk koledze.
Bronisław Komorowski poprawia kołnierzyk koledze.

Warto jeszcze pokazać polityczne postulaty Tomasza Lisa; wg niego Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów oraz rodzice nie powinni móc decydować o swoich własnych dzieciach:

58

75

Komentarze:

komentarzy

11 COMMENTS

  1. No tak zgadzam sie. Czy nie zalozyc petycje, nie wiem do kogo, aby ta szuje antypolska usunac? COS TRZEBA ZROBIC!!! Ten bydlak szczuje Polaka przeciwko Polakowi. TO ZDRAJCA NARODU #1

  2. Rozumiem, że “autor” ma kompleks niższości i musi się jakoś rozładować na kimś trochę od niego większym aby wzmocnić swoje ego i skanalizować żal za życiową nieudaczność. Życzę “autorowi” szybkiego powrotu do normalności a także sukcesów na niwie dziennikarskiej… bo czuję tu bardzo wyraźny niedostatek umiejętności oraz wyczucia smaku. Po prostu; trzeba się uczyć, zdobywać i stosować wiedzę a przede wszystkim dużo czytać… bo to wzbogaca słownictwo i działa ogólnorozwojowo na układ ośrodkowy.

  3. Wystarczy zatrudniać w publicznych TV dziennikarzy na etaty i w ramach służbowych obowiązków niech emitują audycje, oczywiście za godziwą płacę – np 2,5 tys/m-c na początek, jeśli będą pracowici, to jakaś inflacyjna podwyżka… Podstawowa zasada – żadnych politycznych “produktów” kupowanych od zewnętrznych “twórców” – niech sobie “produkują” w prywatnych TV…

  4. Lisa, owszem, trzeba wywalić, ALE: maciej knapik czy olejnik wcale nie lepsi – ich wywalić trzeba również. Dużo tego jest, ale podamy po jednym przykładzie na wypadek, gdyby ktoś jeszcze nie widział: 1. Dziennikarstwo moniki olejnik https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1053334248030998&id=1050717521626004, 2. materiał zmontowany przez knapika https://www.facebook.com/1050717521626004/videos/1053315411366215/, 3. sposób przeprowadzania “wywiadu” przez knapika: http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/aroganckie-zachowanie-knapika-z-tvn_586592.html.

    Wg nas osoby osoby wyżej wymienione nie mają czego szukać w mediach. Wręcz powinny całkowicie zniknąć z życia publicznego.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here