UWAGA! 5 000 islamskich bojowników może wrócić do Europy!

0
8307

Jak stwierdził w zeszłotygodniowym wywiadzie wicepremier i minister spraw wewnętrznych Królestwa Belgi – Jan Jambon, do Belgii już wróciło 117 bojowników Państwa Islamskiego.

Według ministra do Europy może w najbliższym czasie powrócić od 3 do 5 tysięcy zaprawionych w bojach i obeznanych z bronią Europejczyków biorących obecnie udział w walkach w Syrii i Iraku po stronie Kalifatu. Wicepremier nie wyklucza też alternatywnego rozwiązania w którym europejscy bojownicy zostaną na bliskim wschodzie by wziąć udział w obronie Rakki i Mosulu dwóch stolic Państwa Islamskiego będących celami obecnie trwającej ofensywy koalicji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ISIS wykorzystało prawie 300 mężczyzn i dzieci jako żywe tarcze. Ostatecznie wszystkich rozstrzelano

Szwedzi chcą przyznawać zasiłki i mieszkania byłym bojownikom ISIS!

Władze szwedzkiego miasta Lund zaproponowały wprowadzenie reintegracyjnego programu skierowanego do byłych bojowników tzw. Państwa Islamskiego. Program miałby wyrażać się poprzez przydzielanie byłym działaczom ISIS mieszkań oraz zasiłków. Władze Lund chcą także ułatwić muzułmanom dostęp do edukacji. Program ma przekonać dżihadystów do zerwania kontaktów z ISIS i zapobiec ich powrotowi do walki.

Jak poinformował angielski The Independent, program reintegracyjny, który przedstawiono w Lund, ma spowodować zupełne odejście byłych bojowników ISIS od współpracy z terrorystami. Zdaniem twórców programu, pomoże w tym wsparcie materialne, zapewnienie mieszkania oraz dostępu do edukacji dla wszystkich chętnych, którzy do niedawna współpracowali z Państwem Islamskim. Wszystko wskazuje zatem na to, że Szwedzi kontynuują ideologiczną postawę zgodną z polityczną poprawnością, która w zupełności odrzuca fakty i doświadczenia płynące z innych krajów.

Zdaniem Anny Sjostrand, program będzie spełniał swoje zadania, a koszty reintegracji nie będą wysokie. Zwróciła również uwagę, że program jest przeznaczony nie tylko do byłych bojowników ISIS, ale także do byłych członków organizacji neonazistowskich oraz kryminalistów.

– O wiele taniej jest zreintegrować osobę ze społeczeństwem niż pozostawić ją samą sobie – powiedziała Sjostrand z urzędu miasta Lund.

Niezwykle kontrowersyjny projekt urzędników z Lund popiera kryminolog Christopher Carlsson, który przygotował stosowny raport, w którym twierdzi, że program reintegracyjny jest potrzebny i może odnieść sukces. Jego zdaniem dżihadyści, którzy zdecydowali się na przerwanie swej działalności, powinni otrzymać pracę, mieszkanie i bezpieczeństwo finansowe. Wówczas pozwoli to na usamodzielnienie się byłych przestępców i terrorystów.

– Potrzebują zasobów, reintegracji z rynkiem pracy, potrzebują prawa jazdy i dachu nad głową. Nie wiem, czemu mielibyśmy traktować ludzi odchodzących od ekstremizmu inaczej – mówił o byłych bojownikach Państwa Islamskiego kryminolog Christopher Carlsson.

Program reintegracyjny przygotowany w Lund, bardzo możliwe, że zostanie wprowadzony także w Malmoe, Borlange oraz Orebro. Statystyki wskazują, że Szwecja posiada jeden z największych odsetek współpracowników Państwa Islamskiego w stosunku do liczby ludności kraju.

Za: pch24.pl, narodowcy.net

Młode Kurdyjski walczą na pierwszym froncie z ISIS. A gdzie są ich mężowie? [WIDEO]

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here