Uwaga! MSZ: Kolejne miliony na wsparcie Ukrainy. Pytanie... za co? - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 5 lipca, 2020

Uwaga! MSZ: Kolejne miliony na wsparcie Ukrainy. Pytanie… za co?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

MSZ poinformowało, iż Polska w 2016 roku przekazała ponad 30 milionów na rzecz współpracy rozwojowej z Ukrainą. Resort podsumował wizytę wiceminister Joanny Wroneckiej w Kijowie i Charkowie.

Polacy w pełni solidaryzują się ze społeczeństwem ukraińskim w tym trudnym okresie – mówiła wiceminister Joanna Wronecka podczas wizyty na Ukrainie. Głównym celem wizyty było przekazanie pomocy humanitarnej dla osób przesiedlonych oraz rozmowy na temat polskiej współpracy rozwojowej i humanitarnej z przedstawicielami ukraińskich władz, organizacji międzynarodowych i pozarządowych

Oprócz konsekwentnego wspierania Ukrainy na poziomie politycznym, Polska przekazuje niezbędną pomoc humanitarną najbardziej potrzebującej ludności Ukrainy – podkreśliła wiceszefowa polskiej dyplomacji na spotkaniu z władzami obwodu charkowskiego.

MY IM POMOC I PIENIĄDZE A ONI:

Od końca 2013 roku udzielamy pomocy osobom przesiedlonym, zapewniając im dach nad głową oraz wsparcie finansowe, żywnościowe czy zdrowotne – mówiła. Wiceminister Wronecka w Charkowie przekazała zestawy leków, pakietów higieniczno-żywnościowych oraz ubranek dziecięcych na rzecz blisko tysiąca osób dotkniętych skutkami kryzysu na Ukrainie.

Wiceszefowa resortu spraw zagranicznych spotkała się również z ambasadorem Unii Europejskiej w Kijowie, przedstawicielami ONZ, Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, Służby Maltańskiej i Polskiej Akcji Humanitarnej.

Według szacunkowych danych w 2016 roku MSZ przeznaczyło na rzecz Ukrainy kwotę ponad 30,67 mln PLN. Wsparcie obejmuje współpracę przy wdrażaniu kluczowych reform: samorządowej, oświaty, antykorupcyjnej. Prowadzone są działania mające na celu wzmocnienie lokalnego sektora prywatnego oraz rozwoju przedsiębiorczości.

Wiceminister Joanna Wronecka z dwudniową wizytą na Ukrainie

Polacy w pełni solidaryzują się ze społeczeństwem ukraińskim w tym trudnym okresie – mówiła wiceminister Joanna Wronecka podczas wizyty na Ukrainie. Głównym celem wizyty było przekazanie pomocy humanitarnej dla osób przesiedlonych oraz rozmowy na temat polskiej współpracy rozwojowej i humanitarnej z przedstawicielami ukraińskich władz, organizacji międzynarodowych i pozarządowych.

– Oprócz konsekwentnego wspierania Ukrainy na poziomie politycznym, Polska przekazuje niezbędną pomoc humanitarną najbardziej potrzebującej ludności Ukrainy – podkreśliła wiceszefowa polskiej dyplomacji na spotkaniu z władzami obwodu charkowskiego. – Od końca 2013 r. udzielamy pomocy osobom przesiedlonym, zapewniając im dach nad głową oraz wsparcie finansowe, żywnościowe czy zdrowotne. Wiceminister Wronecka w Charkowie przekazała zestawy leków, pakietów higieniczno-żywnościowych oraz ubranek dziecięcych na rzecz blisko tysiąca osób dotkniętych skutkami kryzysu na Ukrainie.

W Kijowie wiceminister spotkała się z Oleną Zerkal, zastępcą szefa MSZ Ukrainy ds. integracji europejskiej. Wiceminister Wronecka potwierdziła chęć dalszej ścisłej współpracy z rządem ukraińskim na rzecz udanej transformacji kraju. – W ciągu ostatnich dwóch lat udało się osiągnąć znaczące rezultaty. Wiele ważnych reform zostało przeprowadzonych lub rozpoczętych, powstają nowe instytucje i nowe ramy prawne – zwróciła uwagę wiceminister.

Wiceszefowa polskiej dyplomacji spotkała się również z Ministrem Rozwoju Regionalnego, Budownictwa i Gospodarki Komunalnej, z którym rozmawiała na temat wsparcia przez Polskę procesu decentralizacji na Ukrainie i reformy samorządowej. Wśród rozmówców wiceminister znaleźli się także: ambasador Unii Europejskiej w Kijowie, przedstawiciele ONZ, Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, Służby Maltańskiej i Polskiej Akcji Humanitarnej.

Ukraina jest jednym z priorytetowych krajów polskiej współpracy rozwojowej. Według szacunkowych danych w 2016 r. MSZ przeznaczyło na rzecz Ukrainy kwotę ponad 30,67 mln PLN. Wsparcie obejmuje współpracę przy wdrażaniu kluczowych reform: samorządowej, oświaty, antykorupcyjnej. Prowadzone są działania mające na celu wzmocnienie lokalnego sektora prywatnego oraz rozwoju przedsiębiorczości.

Za: pch24.pl, źródło: msz.gov.pl/TVP Info

Mój komentarz: z jednej strony można wspierać rozwój Ukrainy jako strefy buforowej pomiędzy nami a Rosją ale z drugiej – nie możemy pozwolić na rozkwit banderyzmu i pomagać za darmo!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,839FaniLubię
18,049ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy