Kilka dni temu TVN wyemitował program przedstawiający grupkę neonazistów przebierających się w SS-mańskie mundury, palących swastyki, krzyczących “Sieg Heil!”. Kilku obłąkańców, którzy w śląskich lasach świętowali urodziny zbrodniarza Adolfa Hitlera. Politycy Platformy Obywatelskiej oraz lewicowe media rozpoczęły zmasowaną nagonkę na Ministerstwo Sprawiedliwości i ministrów Ziobro i Jakiego. Sprawa kilku chorych ludzi stała się najgłośniejszym newswem tygodnia. Mówiły o niej wszystkie najważniejsze osoby w państwie. 

Po co opozycja nagłośniła tę scenkę? Oczywiście po to aby uderzyć w polskie środowiska narodowe, które zostały przyrównane do neonazistów, mocno oberwało się Robertowi Winnickiemu z Ruchu Narodowego, ale główne cięgi zbiera najbardziej znienawidzony przez PO minister polskiego rządu: Zbigniew Ziobro. Zarzuca mu się tolerowanie “faszyzmu”, “rasizmu”, “skrajnych organizacji” i wzywa do delegalizacji takich organizacji jak ONR czy Młodzież Wszechpolska. Nikt jednak nie informuje, że liderzy tych ugrupowań kategorycznie odcięli się od nazizmu. Osobiście nie wyobrażam sobie kogoś, kto przyszedłby na Marsz Niepodległości ze swastyką, zostałby zwyczajnie z niego usunięty a być może pobity. A dlaczego? Wyjaśniam w twicie:

Bardzo szybko na Twitterze pojawiły się zarzuty dotyczące łagodnego traktowania przez Prokuraturę osób o skrajnych poglądach, takich jak Piotr Rybak, człowiek który spalił kukłę przedstawiającą George’a Sorosa “kukłę Żyda”. Politycy Platformy Obywatelskiej dotarli do filmów i zdjęć sprzed kilku lat, na których Rybak wypowiada się na konwencji Solidarnej Polski (partii Ziobry) oraz śpiewa patriotyczne pieśni w otoczeniu polityków tej partii: Patryka Jakiego, Beaty Kempy, Tadeusza Cymańskiego. Reakcja Solidarnej Polski była natychmiastowa, wiceminister Michał Wójcik opublikował na Twitterze:

▶️ Piotr Rybak nie był członkiem Solidarnej Polski 
▶️
 Na Konwencji SP Piotr Rybak reprezentował Ruch Oburzonych RP
▶️
 Nie został imiennie zaproszony

 Nikt w 2014 r. nie wiedział o jego radykalnych poglądach. Nie wiedział tego Donald Tusk gdy spotykał się z nim w Sejmie ani TVN kiedy przedstawiała go jako wiarygodnego komentatora w jednym ze swoich materiałów.
 Za PO nie miał żadnych postępowań, a za prokuratora Zbigniew Ziobro dostał zarzuty i trafił do więzienia.

Platforma Obywatelska zarzuciła politykom Solidarnej Polski, że zaprosili na konwencję osobę, która… wówczas nie reprezentowała skrajnych poglądów. W końcu skąd mieli wiedzieć, że kilka lat później będzie palić kukły przedstawiające Żydów? Sebastian Kaleta, minister z Komisji Weryfikacyjnej opublikował zdjęcie Piotra Rybaka z Donaldem Tuskiem:

Ja zaś dotarłem do materiału opublikowanego przez stację TVN w 2015 roku, po wyborach prezydenckich a przed wyborami parlamentarnymi, wówczas TVN zaangażował się w kampanię oszczerstw względem Pawła Kukiza. Zależało im aby komitet wyborczy Kukiz’15 nie zdobył poparcia równego poparciu muzyka w wyborach na prezydenta RP. Groziło to większością konstytucyjną koalicji PiS-Kukiz. Do ataku wykorzystano Piotra Rybaka, który jako ekspert wypowiadał się dla TVN. Poniżej kilka fragmentów:

Czy zatem ten sam człowiek nie mógł występować na konwencji Solidarnej Polski i ma być symbolem ochrony faszystów przez ministra Ziobrę ale jako ekspert TVN-u mógł występować bez większych oporów? Oto obłuda mediów i opozycji!  

Wracając do materiału TVN o neonazistach, Patryk Jaki interweniował, zatrzymano już trzy osoby:

Nie ma w Polsce miejsca na nazizm, banderyzm, komunizm. Wszystkie te ideologie powinny być tępione jako zbrodnicze. Tylko co Platforma Obywatelska zrobiła w ciągu ośmiu lat swoich rządów aby z nimi walczyć? Przypominam słowa posła PO Józefa Lassoty: “Pozwólmy Ukraińcom czcić swojego bohatera Stepana Banderę!”

W sieci pojawiły się apele o delegalizacje organizacji komunistycznych:

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here