W Izraelu 20 proc. dzieci pada ofiarą przemocy seksualnej! Mekka dla pedofilów?

1
2748

Szef organizacji zajmującej się zapobieganiem wykorzystywania nieletnich wśród żydowskiej społeczności uważa, że Izrael stał się schronieniem dla pedofilów z całego świata. Żydzi mieszkający poza tym krajem, dzięki specjalnemu prawu, otrzymują w Izraelu obywatelstwo i nie są sprawdzani przez służby bezpieczeństwa.

Manny Waks z nowo utworzonej organizacji non-profil zajmującej się zwalczaniem seksualnych nadużyć wobec nieletnich, spotkał się w Knesecie z przedstawicielami komisji tworzącej grupę roboczą zajmującą się sprawami pedofilii. Waks stwierdził w trakcie posiedzenia, że Izrael stał się przyjazną przystanią dla żydowskich pedofilów z całego świata, którzy dzięki swojemu pochodzeniu automatycznie otrzymują obywatelstwo Izraela i nie są dokładnie sprawdzani przez służby bezpieczeństwa. Wszystko możliwe jest dzięki słynnemu „Prawu Powrotu”, przyznającego izraelski paszport osobom spełniającym określoną definicję Żyda.

ZobaczPedofilia w krajach islamskich – wkrótce w Polsce?

Aktywista broniący praw dzieci podał kilka przykładów przypadków pedofilów, którzy uciekając przed wymiarem sprawiedliwości w innym kraju zdecydowali się przyjechać do Izraela i przyjąć jego obywatelstwo. Wśród nich jest choćby Malka Leifer, była dyrektor szkoły religijnej dla żydowskich dziewcząt w australijskim Melbourne, która miała molestować ósemkę swoich podopiecznych. Znajduje się ona obecnie w areszcie domowym, a władze Australii czekają na rozpoczęcie procedury ekstradycyjnej. Poza tym znanych jest kilka przypadków ortodoksyjnych Żydów ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Holandii, również ukrywających się obecnie w Izraelu uciekając przed zarzutami o pedofilię.

ZOBACZMuzułmanka niszczy flagę Izraela, która została położona na cześć ofiar zamachu! Wideo!

Zgodnie z oficjalnymi danymi w Izraelu blisko 20 proc. dzieci pada ofiarą przemocy seksualnej. Przypadki pedofilii dotyczą przede wszystkim ortodoksyjnej części żydowskiej społeczności, która jest społecznością zamkniętą, mogącą łatwo wyciszyć podobne przypadki. Największy seksualny skandal w środowisku Żydów związany jest zresztą ze społecznością chasydzką w Nowym Jorku. W związku z tymi przypadkami nowa organizacja chce lobbować w izraelskim parlamencie na rzecz zaostrzenia przepisów i wydłużenia okresu przedawnienia podobnych czynów.

Waks sam należał do australijskiej społeczności Chasydów, jednak po ujawnieniu informacji o molestowaniu seksualnym nieletnich opuścił ten kraj wyjeżdżając do Francji, a następnie przenosząc się do Izraela. Waks w 2012 r. założył w Australii pierwszą organizację zwalczającą przemoc seksualną wśród ortodoksyjnych Żydów.

Za: autonom.pl Na podstawie: haaretz.com. israelnationalnews.com

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here