https://prawicowyinternet.pl/wp-content/uploads/film.jpg
w

„W Poszukiwaniu Ojczyzny” Cały Film Dokumentalny

Film debiutował na VII Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Gdyni „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, gdzie dostał wyróżnienie w kategorii „Anioł Wolności”
Film dwóch braci, Stefana i Jasia Tompson, pół Polaków i pół Południowoafrykańczyków, urodzonych i wychowanych na Zachodzie, których polska rodzina jest w Anglii od czasów Drugiej Wojny Światowej. Film poprzez rozmowy i wywiady z Polskimi Patriotami, próbuje pokazać czym jest Polskość i jakie znaczenie ma patriotyzm.

Film był kręcony dość spontanicznie, tylko w połowie zobaczyliśmy potencjał konkretnej historii, stąd jakość wielu wywiadów, kręconych czasam telefonem komórkowym.

Film został wysłany do wielu szkół sobotnich na Zachodzie, żeby zachęcać młodych Polaków do poznania swojej Ojczyzny i może kiedyś do powrotu.

Jeżeli podoba Wam się film, to podzielcie się nim ze znajomymi, na fejsie, na google +, na Twitterze, na Snapczacie lub gdzie tylko chcecie..

Sam film był wspaniałym doświadczeniem; poznanie tego pokolenia to wielki zaszczyt! Finansowany był przeze mnie i brata.

film

Kim są bohaterowie filmu?
Lidia Lwow Eberle „Lala” , rocznik 1920, sanitariuszka V Wileńskiej Brygady, przyjaciółka Inki, dziewczyna i narzeczona legendarnego Majora Łupaszko. Spędziła 6 lat w najgorszych więzieniach w Polsce. Łupaszko został skazany na śmierć.
Jozef Bandzo „Jastrząb” żołnierz niezłomny, bohater Brygady Śmierci, spędził w więzieniach za działalność niepodległościową 16 lat.
Hrabina Izabela Dzieduszycka, łączniczka Armii Krajowej, a pózniej opozycjonistka, założycielka stowarzyszenia Przymierza Rodzin, ktore wychowuje setki Polskich dzieci.
Maria Mirecka Loryś, ogólnopolska komendantka Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet, musiała uciec z Polski i spędziła lata tęskniąc za Ojczyzną. Do dzisiaj, mimo swoich 99 lat znajduje siłę, by pomagać Polakom na Kresach.
Maciej Morawski, jeden z czołowych działaczy Radia Wolna Europa.
Andrzej Pilecki, syn legendarnego Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Maria Stypułkowska Chojecka „Kama”, uczestniczka akcji Kutschera, legenda Armii Krajowej.
Stefan Wilkanowicz, słynny opozycjonista, autor preambuły do naszej konstytucji, bliski przyjaciel Jana Pawła II.
Jakub Nowakowski „Tomek”, żołnierz Armii Krajowej, Batalion Zośka.
Halina Jędrzejewska „Sławka”, sanitariuszka w Batalionie Miotła.
Batalion Miotła, Pięść, Czata, Parasol, Zośka, Broda 53
Zgrupowanie Radosław
Opozycja do PRL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Szajka w amoku Jan Pietrzak felieton

„Ludobójstwo” przedpremierowy zwiastun