Węgierski premier przestrzega przed amerykańskimi Demokratami i Hillary Clinton

1
9103

Premier Węgier Viktor Orbán stwierdził, że polityka zagraniczna amerykańskiej Partii Demokratycznej jest zła dla Europy, ponieważ oznacza ona eksport demokracji oraz poparcie dla polityki imigracyjnej. Zupełnie inaczej ma być natomiast w przypadku republikańskiego kandydata na prezydenta, Donalda Trumpa.

Szef węgierskiego rządu i lider prawicowego Fideszu powiedział podczas konferencji prasowej w Budapeszcie, iż plany amerykańskiej Partii Demokratycznej w sprawach zagranicznych są „złe dla Europy i zabójcze dla Węgier”. Demokraci mają bowiem popierać ingerencję w wewnętrzne sprawy innych państw w celu ich „demokratyzacji”, dodatkowo popierając masową imigrację do Unii Europejskiej z państw Afryki i Bliskiego Wschodu. Inaczej ma być za to w przypadku republikańskiego kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, który jest przeciwnikiem imigracji i nie zamierza eksportować demokracji do innych państw. Orbán podkreślił jednocześnie, iż Węgry nie zamierzają ingerować w amerykański proces wyborczy, bowiem jest on suwerenną sprawą tego kraju.

Jednocześnie Orbán, który spotkał się w stolicy Węgier z austriackim kanclerzem Christianem Kernem, ponowił swoje wątpliwości wobec polityki imigracyjnej UE. Węgierski premier stwierdził bowiem, że jego kraj traktuje każdego przybysza spoza Europy jako potencjalnego terrorystę i może przyjąć na swoim terytorium jedynie osoby poddane gruntownej kontroli.

Szef rządu Austrii przyznał, że dzięki ogrodzeniu zbudowanemu rok temu na węgierski-serbskiej granicy, znacząco spadła liczba imigrantów przedostających się na terytorium jego kraju oraz Niemiec. Kern podkreślił jednocześnie, iż obecnie należy pomóc Serbii, gdzie nadal przebywa duża liczba osób spoza Europy.

Za: autonom.pl, na podstawie: mno.hu

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

  1. Clinton już zapowiedziała że po tym jak dojdzie do władzy jedno z pierwszych rzeczy jakie zrobi to postawi Polskę w stan oskarżenia na forum międzynarodowym w sprawie reperacji wojennych dla żydów, za rzekomy holokaust jaki to Polacy im zgotowali. Chodzi o niebagatelną sumkę 65 mld dolarów (słownie sześćdziesiąt pięć miliardów dolarów) spłata ma być dokonana jednorazowo w całości. Przypominam że Niemcy też spłacali żydom reparację ale czas spłaty trwał od 1945 do 2000 roku a kwota była 60 mld dolarów. Pozdrawiam tych którzy są za tym aby Hilary Clinton została prezydentem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here