Wiceminister o interwencji policji wobec KOD na pogrzebie Niezłomnych: zareagowała prawidłowo! - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Wiceminister o interwencji policji wobec KOD na pogrzebie Niezłomnych: zareagowała prawidłowo!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Zdaniem nadzorującego prace policji wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosława Zielińskiego, policja na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka” działała prawidłowo i nie naruszyła nietykalności osobistej żadnej osoby. Zastrzeżenia do interwencji policji w trakcie przepychanek z udziałem KOD miały posłanki .Nowoczesnej oraz PO.

Wiceminister na pytania Joanny Scheuring-Wielgus oraz Małgorzaty Chmiel odpowiedział w poniedziałek w Sejmie. Posłanka Nowoczesnej chciała dowiedzieć się od Jarosława Zielińskiego, dlaczego policjanci „wyprowadzili osoby, które zostały atakowane, a zostawili osoby w tłumie, które atakowały. Dlaczego tak się zachowała gdańska policja?”. Z kolei aktywistka PO dopytywała o konsekwencje wobec osób „agresywnie atakujących KOD”.

Aktywiści antyrządowej formacji oskarżają narodowców z Młodzieży Wszechpolskiej i ONR o to, że podczas pogrzebu „Inki” i „Zagończyka” w Gdańsku zaatakowali obecnych tam KODowców. Pod adresem demo-liberałów paść miały wulgaryzmy. Działacze Komitetu Obrony Demokracji zostali odeskortowani przez policję na ubocze, co nie spodobało się parlamentarnym „przyjaciółkom” KOD.

Jarosław Zieliński jest jednak zdania, że policja zachowała się prawidłowo i profesjonalnie, a funkcjonariusze chcieli zapewnić bezpieczeństwo osobom mogącym paść ofiarą agresji. Wyprowadzenie działaczy KOD z pogrzebu wiceminister określił jako optymalny sposób zapobieżenia eskalacji.

 Za: pch24.pl, źródło: interia.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,228FaniLubię
17,868ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy