w ,

Wiceminister zdrowia: Nie chcę nikogo straszyć, ale…

Nie chciałbym nikogo straszyć, ale nie wiemy, jaka będzie zjadliwość tego wirusa, bo on być może ulegnie zmutowaniu – powiedział w programie TVP Info „Kobiecym okiem” wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pytany, czy druga fala epidemii może być groźniejsza od wiosennej. Podkreślił, że jesienią będziemy zmagać się także z wirusem grypy, którego objawy są podobne do tych, jakie obserwujemy w przypadku koronawirusa.

– Będziemy starali się szeroko wyszczepić polskie społeczeństwo przeciwko grypie – powiedział wiceminister zdrowia pytany, jak odróżnić grypę od zachorowania na COVID-19. Dodał, że szczepić powinny się przede wszystkim grupy wysokiego ryzyka, czyli personel medyczny i osoby starsze.

Kraska podkreślił, że Ministerstwo Zdrowia przygotowuje się na kolejną falę epidemii koronawirusa w Polsce. – Od kilku tygodniu bardzo intensywnie o tym myślimy w Ministerstwie Zdrowia i pracujemy. Powołaliśmy specjalny zespół do opracowania strategii działań związanych ze zwalczeniem epidemii – powiedział. Dodał, że może być ona inna niż obecna. – Nie chce nikogo straszyć, ale nie wiemy, jaka będzie zjadliwość tego wirusa, bo on może ulec zmutowaniu – przyznał wiceminister. //Za: tvp.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

60-letni Bernell Trammell – czarnoskóry wyborca Trumpa zastrzelony przed sklepem

Dulkiewicz organizuje uroczystości konkurencyjne wobec Wojska Polskiego, które uczci obrońców Westerplatte!