Trybunał Sprawiedliwości w Westminster odrzucił apelację rodziców chłopca skazanego na odłączenie aparatury podtrzymującej życie. Ojciec i matka Alfiego Evansa chcą przenieść swoje dziecko ze szpitala w Liverpoolu do Włoch. Brytyjski wymiar sprawiedliwości konsekwentnie stoi na stanowisku, iż nie mają prawa decydować o losach małego pacjenta.

Poniedziałkowa rozprawa odbyła się przy udziale trzyosobowego składu, który tworzyli lordowie Davis i Moylan, a także lady King.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Feministyczny i Antyfaszystowski margines zaatakował Pro-Liferów, policja nie reagowała!

Reprezentujący rodziców Paul Diamond dążył do uchylenia zeszłotygodniowej decyzji sędziego Haydena, który orzekł, iż ​​rodzice Alfiego nie mogą zabrać ze szpitala Alder Hey swego dziecka. Pełnomocnik podkreślał, że w istocie werdykt oznaczał pozbawienie chłopca wolności.

Rodzice stoją na stanowisku, że ich 23-miesięczny syn nie otrzymuje opieki i leczenia, których potrzebuje. Lekarze utrzymują, iż dziecko znajduje się w stanie śmierci mózgowej i nie ma odpowiedniej „jakości życia”. Takim twierdzeniom rodzice Tom i Kate przeciwstawiają nagrania wideo dokumentujące, że dziecko ziewa, przeciąga się i reaguje na bodźce.

Sędzia Moylan stwierdził, że zdaniem ustanowionego przez sąd kuratora, że odłączenie aparatury wspomagającej oddychanie Alfiego „leży w najlepszym interesie dziecka”. Dodał, że… gdy pojawia się konflikt między preferencjami rodziców a najlepszym interesem dziecka (sic!), to wzięty pod uwagę musi być ten drugi. Sąd uznał w poniedziałek, że ​​prawa rodzicielskie Toma i Kate w stosunku do Alife „nie mają pierwszeństwa”. Odmówił im prawa do decydowania o jego losach.

Rodzice otrzymali prawo do ponownej apelacji (przed Sądem Najwyższym), z której skorzystają.

Urodzony 9 maja 2016 roku Alfie Evans cierpi na niezdiagnozowaną chorobę neurologiczną, która doprowadziła do „poważnego i nieodwracalnego” uszkodzenia mózgu. W lutym obecnego roku szpital uzyskał sądową decyzję, że dalsze wspieranie życia chłopca nie leży w jego najlepszym interesie.

Przed szpitalem w Liverpoolu regularnie odbywają się pikiety w obronie prawa do życia dziecka.

Źródło: Life Site News, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here