Wielka porażka Tomasza Lisa! Na marszu KODu miało być pół miliona osób, przyszło 50 razy mniej! (#siłaKOD)

0
12888

Wydaje się, że wczorajszy dzień był ostatecznym gwoździem do trumny dla KOD-u wykreowanego przez Kijowskiego, Petru i Lisa. Redaktor naczelny Newsweek Polska wzywał i zachęcał wszystkich swoich sympatyków do wielkiej mobilizacji i organizacji marszu “pół miliona ludzi” z okazji 11 listopada. Rzeczywistość okazała się jednak dla niego druzgocąca. Na marszu KOD pojawiło się wczoraj zaledwie… 10 tys. osób.

Poniżej screen tweeta, jakiego 25.09.2016 r. Tomasz Lis rozesłał do swoich sympatyków na Twitterze (a zgodnie z oficjalnymi statystykami ma ich aż 555 tys.):

lis-twitter-550

Coś chyba jednak poszło nie tak. Zamiast wspomnianych “pół miliona ludzi” przyszło ich zaledwie 10 tys. O takiej liczbie mówią oficjalne dane Policji. Warszawski ratusz, po tym jak skompromitował w maju z “liczeniem” uczestników demonstracji KOD, tym razem nie odważył się podać liczby uczestników zarówno Marszu Niepodległości, jak i marszu KOD…

Może pogoda była nie taka, jak trzeba? Może zawiedli organizatorzy? A może – co uważam za najbardziej prawdopodobne – formuła KOD-u wykreowanego przez Kijowskiego, Petru i Lisa najzwyczajniej w świecie się wyczerpała? Wszak nawet wśród samych członków KOD coraz częstsze są głosy o tym, że KOD gaśnie, nie ma paliwa do dalszej działaności, a Mateusz Kijowski nie sprawdził się jako lider tej organizacji.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here