w

Więzień polityczny rządów PO/PSL oczyszczony z zarzutów! Za krytykę rządu siedział przez 8 miesięcy!

Piotr Staruchowicz (bardziej znany jako “Staruch”) – lider kibiców stołecznej Legii oraz nieprzejednany krytyk rządów Platformy Obywatelskiej – został wczoraj uniewinniony przez sąd od stawianych mu zarzutów. Obciążające go zeznania świadka koronnego zostały przez sąd uznane za niespójne, a środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego – za bezzasadny. Wcześniej Staruchowicz spędził z tego powodu w areszcie 8 miesięcy. Czy politycy PO na najbliższym wiecu KOD nie powinni przypadkiem zainicjować zbiórki do puszek na odszkodowanie dla Starucha? 

Przypomnijmy – Staruch był nieprzejednanym krytykiem rządu Donalda Tuska. Organizował uderzające w niego happeningi i manifestacje środowisk kibicowskich (słynne: “Donald Matole, Twój rząd obalą kibole”). W 2010 roku, na podstawie zeznań świadka koronnego, został oskarżony o próbę zakupu 1 kg amfetaminy. Z tego powodu spędził 8 miesięcy w areszcie. Wyszedł z niego dopiero po wpłaceniu wysokiego poręczenia majątkowego. Wczoraj warszawski sąd uznał zeznania świadka koronnego za niespójne i uniewinnił Starucha.

W ciągu ośmiu lat Platforma Obywatelska zajadle zwalczała opozycję, niczym w Związku Sowieckim wymyślano fikcyjne zarzuty, wynajdywano fikcyjnych świadków i osadzano na długie miesiące w aresztach. Dzisiaj politycy tej partii krzyczą, że łamana jest demokracja, tylko zapominają, że kiedy protestowano przeciwko ich rządom to policja prowokowała zamieszki, policjanci ubrani po cywilnemu wszczynali burdy a nawet dopuścili się podpalenia budynku rosyjskiej ambasady. Od kiedy Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę nawet Marsz Niepodległości mógł odbyć się w spokoju a opozycyjne wiece postkomunistycznych degeneratów odbywają się w spokoju.

“Staruch” to jedna z wielu osób skrzywdzonych przez prokuraturę na usługach rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Straszono tym, że PiS wchodził ludziom do mieszkań o 6 nad ranem, w tym różnica, że oni wchodzili do skorumpowanych działaczy (jak Barbara Blida) a nie do ludzi o odmiennych poglądach politycznych. Kolejnym przykładem totalitarnych działań III RP jest Maciej Dobrowolski, spędził w areszcie tymczasowym trzy i pół roku.

Pojawia się pytanie – czy na najbliższym marszu KOD politycy Platformy Obywatelskiej nie powinni przypadkiem zainicjować zbiórkę do puszek na odszkodowanie dla Starucha? :-)

A tutaj przyczyna zatrzymania na 8 miesięcy w areszcie…

Artykuł za: niewygodne.info z moim dodatkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kolejna polityczna ofiara rządów PO/PSL: Maciej Dobrowolski. Trzy i pół roku w areszcie.

Upadek wolności słowa w Europie. The Guardian wyłącza komentowanie newsów o imigrantach!