Wojciech Cejrowski usunięty z Radia Koszalin za prawdę o współczesnej Ukrainie. Zakaz krytyki Ukrainy w publicznych mediach? - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Wojciech Cejrowski usunięty z Radia Koszalin za prawdę o współczesnej Ukrainie. Zakaz krytyki Ukrainy w publicznych mediach?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

AKTUALIZACJA 22/11/2016 – Wojciech Cejrowski pozostał w Radiu Koszalin! Całe szczęście nasze media jednak nie ugięły kolan pod krytyką Ukraińców.

______________________________________________

Do prokuratury trafiło zawiadomienie Związku Ukraińców w Polsce dotyczące znieważenia Ukraińców i nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym. Poszło o ostre, ale wyrwane z kontekstu słowa Wojciecha Cejrowskiego wygłoszone na antenie Radia Koszalin na temat filmu „Wołyń”.

Zawiadomienie do prokuratury złożył w imieniu ZUwP Piotr Tyma. Autorzy donosu twierdzą, że Wojciech Cejrowski na antenie Radia Koszalin publicznie znieważył Ukraińców i nawoływał do nienawiści na tle narodowościowym. Jako dowód przytoczono dwie wyrwane z kontekstu wypowiedzi publicysty i podróżnika, według których wszyscy Ukraińcy to „gwałciciele i rzeźnicy”. Sprawa odbiła się szerszym echem, bo pod naporem środowisk ukraińskich, stacja zdjęła program z anteny.

Jak napisano w zawiadomieniu, wypowiedzi Cejrowskiego „są obelżywe, urągające, uwłaczające godności człowieka, wyrażają pogardę wobec Ukraińców, poniżają ich w oczach opinii publicznej, a w konsekwencji znieważają osoby narodowości ukraińskiej z powodu ich przynależności narodowej”. Zarzucono mu też wzbudzanie wrogości i podtrzymywanie negatywnego nastawienia wobec Ukraińców, a tym samym publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

WIĘCEJ: 

Wojciech Cejrowski: „Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy!”

Tyma chce, by prokuratura przesłuchała nie tylko Cejrowskiego, ale i prowadzącego audycję Andrzeja Rudnika. ZUwP zastrzegło, że chce by przedstawiciel Związku uczestniczył w przesłuchaniach.

Co nie spodobało się ZUwP? Otóż na antenie Radia Koszalin Wojciech Cejrowski komentował film „Wołyń” oraz to, jaki będzie miał on wpływ na stosunki polsko-ukraińskie.

– Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy – stwierdził Cejrowski.

– Ale nie wszyscy oczywiście…– wtrącił Rudnik.

– Nie wiem tego czy nie wszyscy – odparł Cejrowski. – Jeżeli mój brat jest gwałcicielem i rzeźnikiem, a ja przez dziesiątki lat, po tym jak dokonano rzezi wołyńskiej, twierdzę cały czas, że on jest bohaterem, to to mnie czyni rzeźnikiem i gwałcicielem. Bo znaczy to, że mnie nie to przeszkadza, że on był rzeźnikiem i gwałcicielem. Liczy się dla mnie tylko to w jakiej sprawie gwałcił i rozrzynał ludzi. No więc na Pańskie pytanie „czy wszyscy Ukraińcy?” stwierdzam, że wszyscywyjaśnił.

Za: pch24.pl, źródło: kresy.pl

Cejrowski: Kaczyński głupio gada w kontekście aborcji! Feministki postulują aby kobieta mogła ROZSZARPAĆ dziecko we własnym łonie!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,885ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy