Za wikimedia
w ,

Wojciech Cejrowski usunięty z Radia Koszalin za prawdę o współczesnej Ukrainie. Zakaz krytyki Ukrainy w publicznych mediach?

AKTUALIZACJA 22/11/2016 – Wojciech Cejrowski pozostał w Radiu Koszalin! Całe szczęście nasze media jednak nie ugięły kolan pod krytyką Ukraińców.

______________________________________________

Do prokuratury trafiło zawiadomienie Związku Ukraińców w Polsce dotyczące znieważenia Ukraińców i nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym. Poszło o ostre, ale wyrwane z kontekstu słowa Wojciecha Cejrowskiego wygłoszone na antenie Radia Koszalin na temat filmu „Wołyń”.

Zawiadomienie do prokuratury złożył w imieniu ZUwP Piotr Tyma. Autorzy donosu twierdzą, że Wojciech Cejrowski na antenie Radia Koszalin publicznie znieważył Ukraińców i nawoływał do nienawiści na tle narodowościowym. Jako dowód przytoczono dwie wyrwane z kontekstu wypowiedzi publicysty i podróżnika, według których wszyscy Ukraińcy to „gwałciciele i rzeźnicy”. Sprawa odbiła się szerszym echem, bo pod naporem środowisk ukraińskich, stacja zdjęła program z anteny.

Jak napisano w zawiadomieniu, wypowiedzi Cejrowskiego „są obelżywe, urągające, uwłaczające godności człowieka, wyrażają pogardę wobec Ukraińców, poniżają ich w oczach opinii publicznej, a w konsekwencji znieważają osoby narodowości ukraińskiej z powodu ich przynależności narodowej”. Zarzucono mu też wzbudzanie wrogości i podtrzymywanie negatywnego nastawienia wobec Ukraińców, a tym samym publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

WIĘCEJ: 

Wojciech Cejrowski: „Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy!”

Tyma chce, by prokuratura przesłuchała nie tylko Cejrowskiego, ale i prowadzącego audycję Andrzeja Rudnika. ZUwP zastrzegło, że chce by przedstawiciel Związku uczestniczył w przesłuchaniach.

Co nie spodobało się ZUwP? Otóż na antenie Radia Koszalin Wojciech Cejrowski komentował film „Wołyń” oraz to, jaki będzie miał on wpływ na stosunki polsko-ukraińskie.

– Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy – stwierdził Cejrowski.

– Ale nie wszyscy oczywiście…– wtrącił Rudnik.

– Nie wiem tego czy nie wszyscy – odparł Cejrowski. – Jeżeli mój brat jest gwałcicielem i rzeźnikiem, a ja przez dziesiątki lat, po tym jak dokonano rzezi wołyńskiej, twierdzę cały czas, że on jest bohaterem, to to mnie czyni rzeźnikiem i gwałcicielem. Bo znaczy to, że mnie nie to przeszkadza, że on był rzeźnikiem i gwałcicielem. Liczy się dla mnie tylko to w jakiej sprawie gwałcił i rozrzynał ludzi. No więc na Pańskie pytanie „czy wszyscy Ukraińcy?” stwierdzam, że wszyscywyjaśnił.

Za: pch24.pl, źródło: kresy.pl

https://prawicowyinternet.pl/cejrowski-kaczynski-glupio-gada-w-kontekscie-aborcji-feministki-postuluja-aby-kobieta-mogla-rozszarpac-dziecko-we-wlasnym-lonie/

7 komentarzy

Dodaj odpowiedź
  1. Wygonic Ukraińców z naszego kraju .Bo panosza coraz bardziej ,podobno nie podoba im się film Wołyń ,dyktują warunki czy można wyświetlac czy nie…To jest skandal!!!

  2. A to już nie można mieć własnego zdania? Niby wolność byle byłaby poprawna politycznie?
    Pan Cejrowski przedstawił swój punkt widzenia z którym wiele osób się zgadza tylko nie każdy ma odwagę o tym mowic

  3. Wy skurwiale ukrainskie barany bez honoru !!!! Walczyć o ukraine na froncie a nie uciekac do Polszy wy potomkowie skurywsynow banderowcow doczekacie jak będziecie spierdalac w podskokach Nie chcemy u siebie lufzi utozsamiajajacych sie z partia swoboda i prostytutka hitlera czyli stepanem banderą! !!! Pamietajcie stepan bandera to prostytutka hitlera!!!!! Jebac. Was maczetami ukrainskie dzikusy

  4. Nie podoba się coś kabanom? Niech spieprzają banderowcy do siebie a nie będą się tu panoszyć, w przemyskich marketach człowiek się czuje jak w banderowskiej ukrainie bo dookoła seplenią po kabańsku, i to nie klasa robotnicza ładami tylko lexusy, mercedesy, bmw, jeep, audi Q7, pseudomafiozi sie panoszą… Zabrać im wizy i wypad. Wojtek ma racje jak zawsze z resztą, bardzo inteligentny facet…

  5. A czego oczekiwaliście po lewackim Koszalinie ?
    Ciekawe czy i jak to żenujące radio reagowało, gdy Ukraińcy uczynili USTAWĄ bohaterów z ludobójców z UPA mordujących Polaków, bez względu na Ich wiek i płeć – coście wy w tym waszym poprawnym politycznie radiu wtedy (aż do dzisiaj) z tą informacja zrobili ? Poprawność polityczna cóż to takiego ? to taka swoista postać obłąkania, chyba najbardziej współcześnie niebezpieczna. Pan Cejrowski – wypowiedź TRAFNA i prawdziwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

PORUSZAJĄCE! Węgier intonuje „Rotę”! | Marsz Niepodległości 2016

Indonezja: po ataku na kościół zmarło dziecko. Napastnik miał koszulkę z napisem „dżihad”