Współczujemy Ukrainie! Leszek Balcerowicz został jednym z doradców prezydenta Petro Poroszenki

0
2580

Leszek Balcerowicz został jednym z doradców prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki i jego przedstawicielem w rządzie tego kraju. Architekt reform gospodarczych w Polsce, które doprowadziły do faktycznej likwidacji wielu gałęzi polskiego przemysłu i uzależniły Polskę od międzynarodowych instytucji finansowych zajmie się na Ukrainie podobną działalnością czyli pogłębianiem współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) oraz realizacją umowy zrzeszeniowej z Unią Europejską.

Balcerowicz jest członkiem międzynarodowego zespołu, który doradzać będzie prezydentowi Ukrainy. W jego skład wchodzi także były wicepremier Słowacji Iwan Miklos, który będzie przewodniczył grupie. Powołanie takiego zespołu doradców pochwalił premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman. Zadaniem Balcerowicza będzie, jak powiedział, „aktywna współpraca z inwestorami zagranicznymi”. W Polsce „współpraca” ta zaowocowała wyprzedaniem znacznej części dużych polskich przedsiębiorstw w różnych sektorach gospodarki. Ma on także przeprowadzić Ukrainę przez pożądane przez Unię Europejską reformy.

Prezydent Poroszenko na początku miesiąca mówił o tym, że Unia Europejska chwali postęp reform na Ukrainie co przybliża ją do wdrożenia ruchu bezwizowego dla obywateli Ukrainy na teren UE. Liberalizacja wizowa została pozytywnie zaopiniowana przez UE już w grudniu ubiegłego roku. Zdaniem części obserwatorów ruch bezwizowy może wywołać falę emigracji Ukraińców do krajów UE. Warunkami liberalizacji wizowej była m.in. walka z korupcją i zorganizowaną przestępczością oraz wprowadzenie paszportów biometrycznych. ZOBACZ: Program 500 plus ściągnie do Polski setki tysięcy Ukraińców!?

Za: autonom.pl na podstawie: interia.pl, rt.com

Świetny komentarz Rafała Ziemkiewicza: "Podeślemy Ukrainie Balcerowicza? Zły pomysł! Jak słusznie mówi ks. Isakowicz-Zaleski, zbrodnie Ukraińców domagają się pamięci, a nie zemsty!" :)
Świetny komentarz Rafała Ziemkiewicza: “Podeślemy Ukrainie Balcerowicza? Zły pomysł! Jak słusznie mówi ks. Isakowicz-Zaleski, zbrodnie Ukraińców domagają się pamięci, a nie zemsty!” :)

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here