“WSZYSTKICH WON!” Wojciech Cejrowski o komunistycznych sędziach, prokuratorach, policjantach!

0
68676

Jest to chyba najsłynniejsza wypowiedź Wojciecha Cejrowskiego, znanego polskiego podróżnika, obrońcy życia, konserwatywnego-liberała, autora wielu książek podróżniczych ale przede wszystkim: ANTYKOMUNISTY! Dotyczy ona konieczności DEKOMUNIZACJI najważniejszych instytucji państwowych w naszym kraju: wymiaru sprawiedliwości.

– Powinno się ich wszystkich wypieprzyć do kanału. Tych wszystkich sędziów. Jednym ruchem ręki jak pionki z szachownicy, wszyscy won! Nawet jak któryś był niewinny, wszystkich won, bo to jest stary system! Nie mogą starego systemu reprezentować w nowym państwie ci sędziowie, wszystkich won! Niech nie będą pociągnięci do odpowiedzialności, wszyscy won! Służyli tamtemu systemowi, umieli się w nim odnaleźć, wszyscy won! Ten jeden czy drugi niewinny nie będzie miał pretensji, bo odejdzie w tłumie innych brzydkich. I nie będzie miał do Polski pretensji. […] Wszystkich won! I wszystkich policjantów tamtego systemu, dawnych milicjantów, wszystkich won! I wszystkich urzędników dawnego systemu, wszystkich won. Nie mamy do nich zaufania, służyli Moskwie teraz będą służyli Brukseli, nie wiem komu. Albo staremu systemowi, który siedzi gdzieś pod powierzchnią i Kiszczak obiecywał, nic wam nie będzie… Wszyscy won! 


WSZYSTKICH WON! Wojciech Cejrowski o… przez PolandTV

Jest to fragment programu Jana Pospieszalskiego “Warto rozmawiać”, który dotyczył morderstwa Grzegorza Przemyka, pobitego na śmierć przez milicjantów pod koniec stanu wojennego.

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here