Wystarczy nie kraść. Budżet państwa w styczniu zanotował rekordową nadwyżkę, a dochody z VAT urosły o 25 proc. porównując ze styczniem 2016! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Wystarczy nie kraść. Budżet państwa w styczniu zanotował rekordową nadwyżkę, a dochody z VAT urosły o 25 proc. porównując ze styczniem 2016!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wygląda na to, że złodziejstwo mafii wyłudzającej z budżetu państwa podatek VAT zostało mocno ukrócone. Uruchomienie kilku ważnych instrumentów oraz zapowiedz uruchomienia kolejnych (Centralny Rejestr Faktur, centralna kasa rejestrująca czy jednolity plik kontrolny), jak również zwiększona skuteczność CBŚ w walce ze złodziejami spowodowały, że po styczniu budżet państwa zanotował rekordową nadwyżkę (+6,7 mld zł), a wpływy z tytułu podatków urosły o 21,4 proc. (w tym z tytułu VAT aż o 25,3 proc. porównując z analogicznym okresem rok temu)!

Skala drenażu finansów naszego państwa przez przestępców wyłudzających podatek VAT była do tej pory gigantyczna. Komisja Europejska nie miała wątpliwości – z powodu procederu wyłudzania VAT Polska co roku traciła dziesiątki miliardów złotych. Do podobnych wniosków doszła NIK, której kontrolerzy stwierdzili, że w latach 2013-2015 dochodziło w naszym kraju do masowego wprowadzania do obiegu faktur VAT dokumentujących czynności fikcyjne, tylko po to, aby wyłudzić zwrot tego podatku. Efekt tego był taki, że budżet państwa tracił co roku wiele miliardów złotych, które wędrowały do kieszeni i na konta przestępców. 

Pierwsze oznaki, że działania wymierzone w mafię wyłudzającą VAT zaczynają przynosić pozytywne efekty zostały zauważone już w ubiegłym roku. Pakiet paliwowy, jednolity plik kontrolny oraz zwiększona skuteczności organów w walce z podatkowymi przestępcami spowodowały, że w 2016 roku – pierwszy raz od kilku lat – zmniejszyła się tzw. luka w podatku VAT. Zgodnie z raportem firmy konsultingowej PwC – wyłudzenia VAT w ubiegłym roku miały spaść o 8 proc., co przyniosło budżetowi dodatkowe 4 miliardy złotych.

 

Centralny Rejestr Faktur, zwiększenie kar za wyłudzenia oraz lepsza skuteczność CBŚ w walce ze złodziejami spowodowały, że nowy rok budżet naszego kraju rozpoczął z rekordowo wysoką, nigdy wcześniej nie notowaną nadwyżką 6,7 mld zł. Złożyły się na to bardzo wysokie dochody naszego państwa, które w styczniu wyniosły 37 mld zł. Były one wyższe o 20,3 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Dochody z podatku VAT były wyższe o 25,3 proc. (tj. ok. 4,4 mld zł), dochody z podatku akcyzowego i podatku od gier były wyższe 17,1 proc. (tj. ok. 0,8 mld zł), dochody budżetu państwa z podatku PIT były wyższe o 5,4 proc. (tj. ok. 0,3 mld zł), a dochody budżetu państwa z podatku CIT były wyższe o 15 proc. (tj. ok. 0,4 mld zł).

Jak widać wystarczy nie kraść, a dochody naszego państwa automatycznie idą do góry. Oby ta tendencja się utrzymała i wpływy do budżetu w każdym kolejnym miesiącu były wyższe od wydatków.       

Artykuł za: niewygodne.info.pl

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,885ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy