„Z Banderą i tego rodzaju demonstracjami Ukraina do Europy nigdy nie wejdzie” - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

„Z Banderą i tego rodzaju demonstracjami Ukraina do Europy nigdy nie wejdzie”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Staramy się wspierać Ukrainę, wspieramy ją rzeczywiście gospodarczo, myślę, że najsilniejsze to wsparcie jest poprzez pracowników ukraińskich. Jednak rząd PiS rzeczywiście bardzo stanowczo tłumaczy przywódcom ukraińskim, że z Banderą i tego rodzaju demonstracjami Ukraina do Europy nigdy nie wejdzie – tak marsz ukraińskich nacjonalistów we Lwowie i relacje polsko-ukraińskie skomentował w programie „Minęła 8” europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

4 marca ulicami Lwowa przeszedł marsz ukraińskich nacjonalistów. Wznoszono na nim antypolskie hasła. Pochód zorganizowano w rocznicę śmierci Romana Szuchewycza – przywódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii – zbrojnej formacji odpowiedzialnej m.in. za masowe mordy na polskiej ludności na Wołyniu i w Galicji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polski konsul w Łucku: Bandera to bandyta, a Wołyń to ludobójstwo. Należy rzeczy nazywać po imieniu!

Uczestnicy marszu z pochodniami i czerwono-czarnymi flagami przeszli centralnymi ulicami Lwowa. Na transparencie, który był niesiony na czele kolumny demonstrantów, widniało hasło: „Miasto Lwów nie dla polskich panów”. Hasło to było też wielokrotnie skandowane przez uczestników pochodu.

Antypolską manifestację we Lwowie i relacje polsko-ukraińskie komentowali goście programu „Minęła 8”.

– Chcemy mieć dobre relacje z Ukrainą. W Polsce w tej chwili pracuje wielu Ukraińców – są cenionymi pracownikami. Chcemy, żeby w Polsce było jak najwięcej Ukraińców, żeby tę pracę podejmowali. Korzystając z różnych usług, spotykamy się w różnym miejscu z dobrze pracującymi pracownikami. Taka sytuacja, jak ta pokazana ze Lwowa, w żaden sposób pewnie nie pomaga, nie buduje dobrej atmosfery, ale powinniśmy przede wszystkim starać się, żeby ta atmosfera między Polską a Ukrainą była jak najlepsza – powiedział poseł Platformy Obywatelskiej Zbigniew Konwiński.

Antypolskie hasło odpowiedzią na nowelizację ustawy o IPN 

Kilkusetosobowy marsz zorganizowany był przez nacjonalistyczne organizacje, m.in. nacjonalistyczną partię Korpus Narodowy. Jej przewodniczący na obwód lwowski, Swiatosław Siryj, tłumaczył lokalnym mediom, że antypolskie hasło jest odpowiedzią na polską nowelizację ustawy o IPN. Podkreślał, że uczestnicy pochodu nie występują przeciw polskiemu narodowi, ale przeciw, jak się wyraził, populistycznym polskim władzom, które przyjęły nowe prawo. Dodał, że Lwów to banderowskie miasto i nikt nie będzie narzucał Ukraińcom, jakich bohaterów mają czcić.

Za: TVP.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,523FaniLubię
18,039ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy