Zamienione ciała, wymieszane szczątki, odpadki w trumnach. Tak Rosjanie „uszanowali” zmarłych - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 14 lipca, 2020

Zamienione ciała, wymieszane szczątki, odpadki w trumnach. Tak Rosjanie „uszanowali” zmarłych

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W przeddzień rocznicy tragicznej śmierci 96 pasażerów i członków załogi rządowego tupolewa w Smoleńsku, Prokuratura Krajowa podsumowała istotne, a przy tym skandaliczne szczegóły związane z postępowaniem, w tym także z ekshumacjami ciał ofiar.

– Dotychczasowe ustalenia ekspertów, którzy pracowali przy ekshumacjach i sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej są szokujące. Znaleziono 69 szczątków ludzkich, pochodzących od 26 osób, w trumnach innych ofiar katastrofy – powiedziała Ewa Bialik, rzecznik PK.

Sekcje ekshumowanych zwłok początkowo prowadzone były przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Ujawniła ona zamianę w trumnach sześciu ciał. Ponadto dwie „pomyłki” zanotowała Prokuratura Krajowa. Do trumien ofiar, oprócz niejednokrotnie pomieszanych szczątków, Rosjanie wrzucali odpady, m.in. rękawice sekcyjne, sznurki, worki, butelki, fiolki z substancjami odkażającymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kpiny z pomordowanych dzieci i kobiet w Powstaniu Warszawskim. Kpiny z katastrofy smoleńskiej. Wypijesz jeszcze Tigera?

– W wielu dotychczas przedłożonych opiniach biegli stwierdzili, iż w toku rosyjskich sekcji opisano obrażenia ofiar, które faktycznie nie zostały ujawnione lub też nie opisano obrażeń, które ujawniono podczas sekcji w Polsce. Szczegóły tych ustaleń zostaną szczegółowo opisane w opinii kompleksowej przygotowanej przez biegłych – stwierdziła rzecznik Bialik.

Śledczy zaprosili do badań ekspertów z zagranicy, m.in. prof. Silke Grabherr, szefową Instytutu Medycyny Prawnej w Genewie, oraz prof. Guya Rutty z brytyjskiego Uniwersytetu w Leicester. Podkreślają, że kompleksowe analizy pozwolą na poczynienie wielu istotnych ustaleń, których prawidłowości nie zakłóci nawet upływ czasu.

Śledczy dokonali już 77 ekshumacji i sekcji zwłok. Sporządzili tyle samo opinii genetycznych. Trwają jeszcze prace z zakresu badań badań toksykologicznych i histopatologicznych. Ostatnia seria sześciu ekshumacji rozpocznie się w połowie kwietnia i potrwać ma około miesiąca.

W wielu przypadkach polska prokuratura wykazała rażąco błędne opisy stanu zwłok ofiar katastrofy.

Źródło: interia.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,490FaniLubię
18,035ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy