Zapal świeczkę w oknie! 73. rocznica rzezi wołyńskiej! Oddaj hołd pomordowanym! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 4 lipca, 2020

Zapal świeczkę w oknie! 73. rocznica rzezi wołyńskiej! Oddaj hołd pomordowanym!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W poniedziałek, 11 lipca przypada symboliczna rocznica mordów, jakich w trakcie II wojny światowej dokonywały na Polakach nacjonalistyczne bojówki ukraińskie OUN/UPA. Jednak już w niedzielę rozpoczęły się uroczystości upamiętniające ofiary tamtego ludobójstwa. Ofiary zbrodni może uczcić każdy z nas – zapaleniem świeczki i choćby krótką modlitwą.

11 lipca, 1943 roku na Wołyniu bojówki OUN/UPA przeprowadziły skoordynowany atak na 99 wiosek, w których zamieszkiwali Polacy. Celem byli oczywiście nasi rodacy. Historycy szacują, że tamtego dnia zginęło półtora tysiąca Polaków. Wydarzenie to przeszło do historii, jako „krwawa niedziela” i własnie w tym dniu oddajemy cześć pamięci zamordowanym przez sotnie OUN/UPA.

Pięknym zwyczajem, upamiętniającym ofiary tamtej zbrodni, jest zapalenie świeczki w oknie w dniu 11 lipca, a także zmówienie choćby krótkiej modlitwy za dusze naszych rodaków. W ten sposób każdy z nas będzie mógł oddać hołd pomordowanym.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,852FaniLubię
18,047ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy