w

Ziobro: Drastyczny wzrost przestępstw wobec osób, które wyznają swoją wiarę [WIDEO]

Fot. YouTube

Zbigniew Ziobro podczas konferencji przedstawił projekt “W Obronie Chrześcijan”, który właśnie trafił do Sejmu, a jego zadaniem są zmiany, mające na celu zaostrzenie kar za obrazę uczuć religijnych. Minister Sprawiedliwości tłumaczył, z czego wynika konieczność wprowadzenia nowych przepisów. Jego zdaniem drastyczny wzrost przestępstw na tle religijnym, zaobserwowany na przestrzeni ostatnich kilku lat wymaga stanowczej i zdecydowanej reakcji.

– Na przestrzeni ostatnich 6 lat, Prokuratura musiała wszczynać aż 2400 postępowań karnych. To jest ogromny wzrost sięgający bodaj 1400%. W żadnej kategorii przestępstw określonej w polskim kodeksie karnym nie nastąpił tak drastyczny wzrost agresji i działań mierzonych kodeksem karnym i ilością wszczynanych postępowań karnych. Nie ma innego typu przestępstw, które w tak drastyczny sposób wzrosłyby w tak krótkim czasie. To jest smutny i przygnębiający ewenement, pokazujący znak czasów, wobec którego my nie możemy milczeć. – powiedział Zbigniew Ziobro.

Warto zaznaczyć, że pod akcją popierającą projekt ustawy “W Obronie Chrześcijan” podpis złożyło prawie 400 tysięcy Polaków.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Matecki: Całe to tałatajstwo będzie płonąć w piekle za oddanie Polski komunistom

Wielki sukces akcji. Prawie 400 tys. podpisów pod projektem ustawy “W Obronie Chrześcijan” [WIDEO]