Złapali ją na przekręcie o wartości 30 mln zł. Sprawę umorzono, gdyż oskarżona przeprosiła i obiecała, że już nigdy tego nie powtórzy (!!)

0
5428

Ustalenia Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w zakresie działalności tzw. mafii lekowej są szokujące. W uderzający w polskich pacjentów nielegalny wywóz leków poza granice naszego kraju zamieszani byli nie tylko nieuczciwi farmaceuci, ale również przedstawiciele organów ścigania! Okazuje się na 95 wszczętych postępowań w zakresie wywozu leków aż 3/4 kończyła się umorzeniem lub warunkowym zawieszeniem. Szczególnie kuriozalne były uzasadnienia – sprawę o wartości 30 mln zł śledczy umorzyli, gdyż oskarżona… przeprosiła i obiecała poprawę (sic!).

Główny Inspektorat Farmaceutyczny nie ma wątpliwości – mafia lekowa to zorganizowana, wielopoziomowa grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym obrotem lekami na szkodę zwykłych Polaków korzystających z aptek. Proceder ten polega na wywozie poza granicę naszego kraju leków, które powinny być sprzedawane w Polsce. W efekcie w polskich aptekach bardzo często brakuje medykamentów, które lądują na półkach aptek w Niemczech, Francji czy Holandii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jeśli Sąd Najwyższy zezwala na to, aby sędzią był złodziej, to mamy do czynienia z patologią wymiaru sprawiedliwości

Nieuczciwym farmaceutom ten biznes najzwyczajniej w świcie się kalkuluje – za wywiezione poza granice Polski leki otrzymują bowiem znacznie większe pieniądze, niż mieli by je sprzedawać w naszym kraju.

WRESZCIE ZAPOWIEDŹ ZMIAN I WALKA Z MAFIĄ LEKOWĄ:

Takim praktykom sprzyjała także dotychczasowa postawa organów. Jak informuje “Dziennik Gazeta Prawna” – departament ds. przestępczości gospodarczej w Prokuraturze Krajowej analizuje poszczególne postępowania dot. mafii lekowej prowadzone do tej pory przez prokuratury w różnych częściach Polski. Okazuje się, że na 95 wszczętych w ciągu ostatnich 3 lat postępowań w zakresie nielegalnego wywozu leków poza granice naszego kraju, aż 3/4 kończyła się umorzeniem lub warunkowym zawieszeniem. Najbardziej restrykcyjną karą za udział w mafii lekowej było jak do tej pory osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Najbardziej kuriozalne były jednak uzasadnienia dla wydawanych przez prokuratorów postanowień. Sprawę osoby, która wywiozła leki o wartości 30 mln zł umorzono, bowiem przeprosiła ona prokuratora i obiecała, że już nigdy więcej nie będzie wywoziła leków poza granice Polski (!). W innym przypadku (wywóz leków o wartości 45 mln zł) prokurator umorzył postępowanie ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu…

Za: niewygodne.info.pl

Na własne oczy Polacy zobaczyli, że reforma Sądu Najwyższego jest KONIECZNOŚCIĄ! Sędzia ukradł pieniądze staruszki. SN: „Był roztargniony”

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here