Żona sędziego, który się “roztargnął” na 50 zł, sama wsadza do paki za niezapłacony mandat z fotoradaru

1
38700

Wymiar sprawiedliwości różne ma oblicza. Jednemu się upiecze i kradzież 50 zł ze sklepowej lady Sąd Najwyższy nazwie “roztargnieniem”. Inny będzie miał mniej szczęścia i za niezapłacony mandat drogowy (za zdjęcie z fotoradaru straży miejskiej, na którym nie widać, kto prowadzi pojazd) pójdzie do paki. Ciekawostką łączącą obie sprawy jest fakt, iż sędzią orzekającą areszt za niezapłacony mandat z fotoradaru jest żona sędziego, który się “roztargnął” na 50 zł.

Żoną sędziego Mirosława Topyły, który według Sądu Najwyższego jest “osobą odpowiedzialną, introwertyczną, natomiast charakteryzującą się dużym stopniem roztargnienia”, jest Beata Turczyn-Topyła – prezes Sądu Rejonowego w Sochaczewie. Dlaczego o tym przypominam? Otóż na stronie Anuluj-mandat.pl można znaleźć ciekawą historię studenta, który (przez “roztargnienie”?) nie zapłacił mandatu z fotoradaru.

Pani sędzia Beata Turczyn-Topyła uznała, że nie opłaca się kierować grzywny z mandatu do postępowania egzekucyjnego, bowiem koszty egzekucji będą “niewspółmierne do wysokości egzekwowanej kwoty”. W efekcie zamieniła mu karę grzywny na zastępczą karę aresztu w wymiarze 6 dni i nakazała przystąpić do jej wykonania.

ZOBACZ: Sędzia wydalona z zawodu za jawny przekręt odwołuje się do SN, a ten ją przywraca. “To zupełnie nadzwyczajna kasta”

Nie chcę kwestionować wyroku wydanego przez panią Beata Turczyn-Topyłę. Pewnie takich orzeczeń w skali kraju jest całe mnóstwo. Chce jednak pokazać, że wymiar sprawiedliwości może mieć różne oblicza. Jednemu (sędziemu Mirosławowi Topyle) się upiecze i sam Sąd Najwyższy uzna, iż dokonany przez niego zabór 50 zł nie będzie kradzieżą lecz działaniem wynikającym z roztargnienia. Wobec innego żona sędziego Mirosława Topyły orzeknie na twardo, iż za niezapłacony mandat z fotoradaru nie ma co się bawić w komornicze egzekucje i trzeba danego delikwenta posłać od razu za kratki.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here