Zwolennicy rzeźników z UPA na ulicach ukraińskich miast. Bendera bohaterem naszych sąsiadów - PrawicowyInternet.pl
środa, 8 lipca, 2020

Zwolennicy rzeźników z UPA na ulicach ukraińskich miast. Bendera bohaterem naszych sąsiadów

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W przypadającą na 14 października rocznicę utworzenia nacjonalistycznej Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) na ulice Kijowa wyszli zwolennicy radykalnych ugrupowań odwołujących się do Stepana Bandery.

W sumie w marszu wzięło udział kilkanaście tysięcy osób. Podobne marsze odbyły się także w innych miastach Ukrainy, w tym we Lwowie. Jego organizatorem było ugrupowanie Prawy Sektor.

– Gdy myślimy o żołnierzach, którzy bronią dziś naszych granic przed moskiewską nawałą, to wiemy, że niejeden z nich czerpał natchnienie z czynu żołnierzy UPA. Domagamy się przywrócenia Stepanowi Banderze i Romanowi Szuchewyczowi tytułów Bohaterów Ukrainy! – deklarował w Kijowie przywódca nacjonalistycznej partii Swoboda Ołeh Tiahnybok.

Uczestnicy marszu w Kijowie nieśli transparenty wychwalające zbrodniarzy ukraińskich, taki jak właśnie Bendera czy Szuchewycz.

UWAGA! POLAK trafił przed POLSKI SĄD za antybanderyzm! Reduta Dobrego Imienia wystąpiła w jego obronie.

Do rocznicy powstania UPA odniósł się także prezydent, Petro Poroszenko. Ocenił on, iż warto pamiętać o światłych momentach historii, ale również tych ciemnych. Zaznaczył, że często te drugie mogą zaważyć na sąsiedzkich relacjach. – Dziś mija 75. rocznica jej (UPA) utworzenia. Jednocześnie hołd pamięci historycznej nie powinien sprawiać, by czasy współczesne i przyszłość były zakładnikami przeszłości. Pamiętamy o wielkich czynach, nie zapominając o ciężkich stronicach w naszej historii – mówił Poroszenko.

UPA była formacją nacjonalistyczną, która podczas II wojny światowej walczyła przede wszystkim z Armią Czerwoną. Zawierała też sojusze z niemieckim agresorem. Organizacja odpowiada jednak przede wszystkim za eksterminację polskiej ludności na Wołyniu, Polesiu oraz Galicji Wschodniej. W wyniku wielomiesięcznych rzezi zginęło ponad 100 tys. Polaków.

Obecnie polityka historyczna Ukrainy propaguje UPA oraz popularyzuje jako bohatera Stepana Banderę.

Za: pch24.pl

Plucie na pomordowanych Polaków. Politechnika Lwowska będzie nosiła imię Stepana Bandery?

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,841FaniLubię
18,085ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy