Caritas Polska uruchomiła aplikację dla imigrantów! Po arabsku!

3
12289

Caritas Polska uruchomiła aplikację mobilną dla cudzoziemców ubiegających się o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce. Aplikacja poinformuje użytkowników o tym jaką pomoc prawną, medyczną i socjalną mogą otrzymać w Polsce.

Aplikacja pod nazwą „Pierwsze Kroki w Polsce” ma za zadanie pomóc cudzoziemcom w odnalezieniu się i adaptacji w Polsce. Jest dostępna w językach arabskim, rosyjskim, angielskim i polskim. Aplikacja jest obsługiwana przez systemy iOS oraz Android, co pozwoli korzystać z niej największej liczbie zainteresowanych. Dzięki aplikacji cudzoziemcy dowiedzą się m.in.: jak zalegalizować swój pobyt w Polsce, jak działa system pomocy socjalnej, gdzie można skorzystać ze wsparcia, jakie są ich prawa na rynku pracy oraz w zakresie opieki medycznej.

Caritas Polska przeprowadziła projekt w partnerstwie z Urzędem do Spraw Cudzoziemców oraz Caritas diecezji białostockiej, siedleckiej, lubelskiej, warszawskiej i zielonogórsko-gorzowskiej. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Nowy Dom Polska” z wykorzystaniem środków Funduszu Azylu Migracji i Integracji.

Za: udsc.gov.pl

Mój komentarz: całkiem niedawno przetoczyła się przez Polskę dyskusja na temat działalności charytatywnej – jedni postulowali żeby wspierać WOŚP, inni aby oddawać swoje pieniądze na CARITAS. Chciałbym się z tego wyłamać i wezwać czytelników mojego bloga aby nie dawali pieniędzy na te organizacje. Skoro WOŚP marnuje pieniądze na sianie ideologii „róbta co chceta”, a CARITAS marnuje pieniądze na islamskich imigrantów – polecam znaleźć polską, biedną rodzinę, np. poprzez jeden z portali do pomocy (typu pomagam.pl) i tam bezpośrednio ich wesprzeć. Pieniądze trafią prosto do potrzebujących i nie będą rozkradane przez administrację najróżniejszych fundacji.

Uważam, że CARITAS powinien zajmować się pomocą biednym rodzinom w naszym kraju a nie tworzyć aplikacje w języku arabskim. Nie potrzebujemy w naszym kraju islamskich imigrantów a tego typu działania mogą ich zachęcać do przyjazdu.

Komentarze:

komentarzy